Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Policjanci pilotowali samochód z chorym do szpitala

Niecodzienną interwencję przeprowadzili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. W sobotę (26 maja br.) o godz. 18.25 st. sierż. Szymon Gruca i st. post. Adrian Zyguła na sygnałach, do szpitala pilotowali samochód, którego pasażerem był mężczyzna uskarżający się na bóle klatki piersiowej. Sytuacja była poważna a pomoc niezbędna. Liczyła się każda minuta.

Do zdarzenia doszło 26 maja 2018 roku w Kluczach przy ulicy Rabsztyńskiej. Zainteresowanie mundurowych wzbudził seat, którego kierowca jechał za radiowozem i migał światłami. Policjanci zatrzymali się, by sprawdzić co jest powodem takiego zachowania. Okazało się, że kierowca potrzebował pomocy. W samochodzie wiózł ojca, który uskarżał się na bóle w klatce i być może przechodził zawał serca.

W takiej sytuacji, gdy zagrożone jest życie człowieka liczy się każda sekunda. Policjanci natychmiast skontaktowali się z dyżurnym i w momencie zapadła decyzja o pilotażowaniu seata do szpitala. Mundurowi bezzwłocznie włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe a w tym czasie dyżurny komendy powiatowej o zdarzeniu powiadomił olkuski szpital. Dzięki temu na oddziale czekał gotowy do pomocy zespół ratowników.

Natychmiastowa reakcja policjantów i sprawnie przeprowadzona interwencja pozwoliła na to, by szybko i bezpiecznie chory mężczyzna dotarł do szpitala.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.