UM Olkusz: Burmistrz odznaczony przez kombatantów

Olkuski burmistrz Roman Piaśnik został odznaczony Brązowym Krzyżem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Medal wręczyli członkowie Koła Ziemi Olkuskiej” ZŻWP. Jest to drugie w ciągu ostatnich lat wyróżnienie dla włodarza miasta za propagowanie postaw patriotycznych i przychylność działaniom związanym z upamiętnieniem historii Polski, w tym współpracę z olkuskimi kombatantami.
- Jesteśmy wdzięczni za przychylność okazywaną środowiskom wojskowym. Pragniemy podziękować za tak ważną obecność podczas uroczystości patriotycznych, która bez wątpienia jest wyrazem szacunku wobec przeszłości i tradycji oraz świadectwem patriotyzmu dla ludzi młodych mówił pułkownik Stanisław Bartoszcze, prezes Koła Ziemi Olkuskiej” ZŻWP. Wszystkie wydarzenia propagujące historię Polski i naszej małej ojczyzny, jakie zostały zainicjowane przez burmistrza w ostatnich latach, utrwalają w mieszkańcach poczucie więzi oraz wspólnoty, a także poszanowanie do żołnierzy, którzy walczyli za wolność naszego kraju dodał.
Dwa lata temu, podczas uroczystości związanych z upamiętnieniem wybuchu II wojny światowej, z rąk reprezentantów organizacji kombatanckich burmistrz otrzymał medal za zasługi dla byłych żołnierzy. Jako społeczeństwo wiele zawdzięczamy kombatantom i dlatego zasługują na nasz szacunek. Otrzymane wyróżnienia traktuję jako podziękowania za starania nie tylko moje, ale całej olkuskiej społeczności komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.
Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu,
umig.olkusz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6303:burmistrz-odznaczony-przez-kombatantow&catid=14&lang=pl&Itemid=167
Ostatnie Artykuły

Majówka zmienia rozkład autobusów. ZKGKM podał plan na trzy dni

Kuźnica Błędowska wraca do rozkładu. Autobusy znowu dojadą do pętli

Linia SŁ nadal jedzie objazdem – skrzyżowanie wciąż poza ruchem

Rajd rowerowy sparaliżuje centrum Olkusza. Autobusy pojadą z opóźnieniem

Czas niedomknięty w Olkuszu - fotografia, która zaczęła się od jednego aparatu

Kolekcjonerskie hologramy do legitymacji szkolnej – skąd ich popularność?

Przedszkolaki z Olkusza pobiegły po podium w jubileuszowej spartakiadzie

Ponad 2 promile i dzieci w aucie - kolizja na skrzyżowaniu w Olkuszu

Olkusz wraca na korty - sezon w Czarnej Górze startuje 1 maja

Wiedza o powietrzu przyniosła nagrody. W Olkuszu wybrano laureatów

Młodzi artyści dali popis w Kluczach. Jury miało trudny wybór

W Papierniku zabrzmi muzyka na żywo. Dzieci wejdą w nią od pierwszych taktów

Młodzi artyści z Kluczów błysnęli na scenie. Rozdano nagrody i wyróżnienia

