Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Policjanci eliminują z ruchu nietrzeźwych kierowców

Ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie miał 35-latek, którego zatrzymali do kontroli drogowej policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego olkuskiej komendy.

W sobotę tj. 29 września 2018 roku w Olkuszu ulicy Chopina policjanci „patrolówki” zatrzymali do kontroli drogowej amochód osobowy marki Ford Galexy. Kierowcą okazał się być 34-letni mieszkaniec Olkusza. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu a przeprowadzone badanie potwierdziło, że jest nietrzeźwy. Miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Niebawem mężczyzna odpowie za swój czyn albowiem „Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub podobnie działającego środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.