Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze!

W miniony weekend na olkuskich drogach doszło do 11 kolizji i 2 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba a dwie zostały ranne. Tragicznie zakończył się wypadek 29 września 2018 roku. W Bukownie zginął 91-letni kierowca daewoo. To już czwarta śmiertelna ofiara wrześniowych wypadków drogowych.

29 września 2018 roku około godziny 10.40 w Bukownie na skrzyżowaniu ulicy Borowskiej z ulicą Mostową zderzyły się dwa samochody osobowe marki Daewoo Matiz i Fiat Punto. Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący daewoo 91-letni bukowianin, skręcając z ulicy Puza w ulicę Mostową najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z fiatem. W wypadku zginał kierowca matiza. Do szpitala w Olkuszu został przewieziona pasażerka fiata. Na miejscu obecny był Prokurator oraz biegły sądowy z zakresu wypadków drogowych. Policjanci będą wyjaśniać dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku drogowego.

Do kolejnego zdarzenia doszło po godzinie 22 w Rabsztynie. Jak wstępnie ustalono kierujący volkswagenem wykonywał manewr skrętu, gdy na tył jego pojazdu najechał 26-letni motorowerzysta. Kierowca volkswagena był trzeźwy. Natomiast motorowerzyście pobrano krew do badań z uwagi na to, że odmówił badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Ranny został 26-letni motorowerzysta, który z podejrzeniem złamania nogi oraz obojczyka został przewieziony do olkuskiego szpitala.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.