Kolejna gwiazda odwiedziła Srebrne Miasto – 12 października na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury śpiewał i grał ze swoim zespołem Marcin Styczeń. Projekt „Gwiazdy Srebrnego Miasta” realizowany jest przez MOK w Olkuszu przy wsparciu Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

DSCF4286DSCF4297

Marcin Styczeń to rodowity olkuszanin, wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, dziennikarz i lektor. Ukończył II LO im. Ziemi Olkuskiej i założył swój pierwszy zespół Forte, z którym zdobył wiele nagród na festiwalach piosenki w całej Polsce.

DSCF4298DSCF4300

Zadebiutował w 1994 roku w plebiscycie młodych talentów Polskiego Radia Katowice „Chcę być gwiazdą”. W 1997 roku przeniósł się do Warszawy.

DSCF4304DSCF4309

Jak sam o sobie mówi, z wykształcenia jest dziennikarzem, a z wyboru muzykiem.

DSCF4315DSCF4319

Śpiewa, komponuje i pisze teksty od ponad 20 lat. Koncertuje w kraju i zagranicą.
Jego artystyczny dorobek to dziewięć płyt, pięć z nich stworzył wspólnie z poetą, Ernestem Bryllem, z którym współpracuje i przyjaźni się od 2009 roku. Ostatnia płyta, „Lubię gadać z Leonardem” to specyficzne dzieło, zawierające 11 piosenek Leonarda Cohena w wykonaniu i tłumaczeniach Marcina Stycznia. Dotychczas nikt w Polsce nie tłumaczył i nie wykonywał tych utworów.

DSCF4283DSCF4327

Tego wieczoru w Olkuszu, przywitany w imieniu Dyrektor MOK Beaty Soboń przez Joannę Mączkę, Marcin Styczeń został bardzo serdecznie przyjęty przez publiczność. To było jak powrót na łono rodziny. Sam podziękował za zaproszenie burmistrzowi i dyrekcji MOK.

DSCF4325DSCF4342

Podczas koncertu było „trochę Stycznia i trochę Cohena”, poza tym mnóstwo ciekawych historyjek i anegdot. Ciepły, niski głos Marcina Stycznia i jego lekko sarkastyczne poczucie humoru zauroczyły nawet tych, którzy nie znali go osobiście.

DSCF4356DSCF4373

Występ przy pełnej sali okazał się wielkim sukcesem, bisom nie było końca.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.