Przedszkolaki poznają zawód policjanta

W budynku Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu kolejny raz zrobiło się głośno i radośnie. Wszystko to za sprawą wizyty przedszkolaków, którzy odwiedzili miejscowych mundurowych w ich miejscu pracy. Funkcjonariusze przygotowali dla młodzieży szereg atrakcji, dzięki którym tematyka spotkania cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Dzisiaj (19.10.18 r.) mundurowi mieli okazję przywitać w swoim miejscu pracy wyjątkowych gości. Do budynku olkuskiej komendy zawitały przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Krzeszowicach. Dzieci miały wiele powodów do radości, bowiem stróże prawa przygotowali dla nich dużo wyjątkowych atrakcji. Policjanci przypomnieli młodym słuchaczom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz zwrócili uwagę jak bardzo istotne dla naszego bezpieczeństwa na drodze są elementy odblaskowe. Później przyszedł czas na atrakcje. Przewodnik psa służbowego zaprezentował umiejętności swojej podopiecznej i opowiedział o sposobie szkolenia czworonogów. Policyjny radiowóz to kolejny „przystanek” wycieczki. Możliwość użycia policyjnych „kogutów” i zapoznania się z wyposażeniem pojazdu okazała się dla dzieciaków wielką frajdą. Najmłodsi zobaczyli, również jak wyposażony jest policjant podczas zabezpieczania imprezy masowej. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć. Pomieszczenia „aresztu” oraz pokaz daktyloskopii spotkał się z dużym zainteresowaniem milusińskich. Maluchy żegnały policjantów z uśmiechami na twarzach!


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.