Policjanci z Klucz w Przedszkolu "Jaś i Małgosia"

Działania profilaktyczne mundurowych niewątpliwie przyczyniają się do wyrabiania wśród dzieci właściwych nawyków zachowania na drodze. To głownie przez edukację dzieci uczą się jak dbać o własne bezpieczeństwo. Na takie spotkanie z maluchami z Przedszkola "Jaś i Małgosia" w Kluczach zostali zaproszeni policjanci z komisariatu w Kluczach.

19 października 2018 roku dzielnicowy i policjant zespołu ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Komisariatu Policji w Kluczach spotkali się przedszkolakami, by przypomnieć dzieciom podstawowe zasady i przepisy obowiązujące pieszych w ruchu drogowym. Mundurowi udzielali maluchom cennych rad i wskazówek, m.in. : jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych, jak zachować się w sytuacji, gdy nie ma chodnika, jak bezpiecznie bawić się w domu i w szkole.

Przedszkolaki dowiedziały się również jakie niebezpieczeństwa mogą wynikać z kontaktów z nieznajomymi i jak należy zachować się w takich sytuacjach. Do kogo trzeba zwrócić się o pomoc. Policjanci przypomnieli dzieciom ważne numery alarmowe, wyjaśnili kiedy należy z nich korzystać.

Najmłodsi z zaangażowaniem i ciekawością uczestniczyli w spotkaniu. Chętnie włączali się do dyskusji i zadawali pytania na temat pracy w Policji.

Po takim spotkania dzieci z pewnością będą wiedziały, że policjant to osoba, do której można zwrócić się o pomoc.

Wizyta w przedszkolu zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Dzieciaki przygotowały dla funkcjonariuszy piękne podziękowania.