Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Pod tą nieco tajemniczą nazwą kryje się organicznego związku chemicznego zaliczanego do aminokwasów. Jest on niezastąpiony, jeśli chodzi o sportowców, ponieważ pozwala na znaczną poprawę wydolności organizmu. W jakich preparatach możemy go znaleźć i dlatego warto po niego sięgnąć?

 

Dla kogo jest beta alanina?

Beta alanina jest w szczególności polecana sportowcom, zarówno tym, którzy trenują amatorsko, jak i tym, którzy są zawodowcami. Ten aminokwas najlepiej sprawdzi się w przypadku osób, którym zależy na przyroście masy mięśniowej lub chcą poprawić wydolność organizmu, bądź też chcą osiągnąć te dwie rzeczy równolegle. Beta alanina to najlepszy wybór dla tych, którym zależy na poprawie wytrzymałości aerobowej.

 

Beta alanina – korzyści stosowania

Beta alanina jest określana mianem idealnego aminokwasu. Nie tylko opóźnia moment pojawienia się zmęczenia, ale też w znacznym stopniu zwiększa wydolność organizmu i wytrzymałość. Dzięki temu treningi są nie tylko bardziej skuteczne, ale mogą być również dłuższe. Pozwala to na uzyskanie lepszych wyników w sporcie. Cudowne działanie beta alaniny to zasługa podwyższenia się poziomu karnozyny w mięśniach, dzięki czemu są one bardziej wydajne.

 

Beta alanina – jak wybrać odpowiednie odżywki?

Beta alanina to bardzo popularny aminokwas, który jest głównym składnikiem coraz większej ilości odżywek. Należy, jednak przestrzegać kilku zasad. Po suplementację warto sięgnąć zarówno przed jak i po treningu. Można też zwiększyć częstotliwość jej stosowania, pamiętając w takim przypadku o zmniejszaniu dawek. Trzeba być również świadomym, że w trakcie zażywania preparatów z beta alaniną może wystąpić nieprzyjemne uczucie mrowienia i kłucia skóry. Nie należy jednak postrzegać tych reakcji, jako negatywne, ale takie, które są symptomem aktywacji receptorów nerwowych umiejscowionych pod powierzchnią skóry. Nieprzyjemne uczucia mrowienia ustępuje, jednak po około 1,5-godziny od spożycia preparatu. Istotne jest, żeby pamiętać również, że mięśnie każdego z nas mają inną wydolność, więc efekt działania suplementów nie dla każdego będzie taki sam. Dużym atutem jest również to, że obecnie występuje duży wybór odżywek, które zawierają też inne składniki aktywne. Co więcej, dzięki rozmaitym wariantom smakowym ich spożywanie staje się przyjemniejsze.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.