Nietrzeźwy kierowca wpadł w poślizg i wjechał do rowu

Ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie miał 47-letni mieszkaniec gminy Trzyciąż, który wpadł w poślizg i wjechał do rowu. Mężczyzna trafił do szpitala. Teraz kierowca będzie musiał się liczyć, nie tylko z odpowiedzialnością karną ale i wysokimi konsekwencjami finansowymi.

Do zdarzenia doszło dzisiaj tj. 19 listopada 2018 roku kilka minut po godzinie 7, na drodze wojewódzkiej nr 783 na ulicy Zagaje w Olkuszu. Jak wynika z wstępnych ustaleń policji, kierujący oplem zafirą jadąc w kierunku Wolbromia, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i wpadł do rowu. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że mężczyzna ma ponad 2,6 promila alkoholu. 47-latek został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Obecny na miejscu zdarzenia technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia i wykonał szkic sytuacyjny. Wkrótce mężczyzna odpowie za przestępstwo i wykroczenia tj. kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i kolizję drogową.

Przypominamy, że alkohol wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Jest to szczególnie niebezpieczne dla kierowców. Alkohol pogarsza koordynację ruchową, wzrokową, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

Pijani kierowcy to zagrożenie na drogach!. Jeżeli podejrzewasz, że kierowca jest pijany – nie bądź obojętny, reaguj i powiadom o tym policję!