Policjanci apelują o zachowanie ostrożności -  Uwaga na drogach ślisko i niebezpiecznie

Zima często bywa sprawdzianem umiejętności, zwłaszcza wtedy, gdy trzeba zmierzyć się trudnymi warunkami atmosferycznymi, często z opadami marznącego deszczu lub śniegu. Jak niebezpiecznie może być na drodze, w ubiegły weekend przekonało się dwóch kierowców.

W Podlesiu Rabsztyńskim kierowca samochodu ciężarowego marki Renault, z uwagi na zaśnieżoną jezdnię i trudności z wyjazdem na wzniesieniu, zjechał na przeciwległy pas jezdni i zatrzymał się. Kobiet, która jechała z przeciwnego kierunku, gdy zobaczyła stojący na jej pasie pojazd podczas hamowania, straciła panowanie nad pojazdem i wpadła do rowu. Do szpitala w Olkuszu została przewieziona pasażerka renault.

W sobotę tj. 15 grudnia 2018 roku w Wolbromiu, kierujący fiatem, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w volkswagena. Do szpitala została przewieziona pasażerka fiata.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków atmosferycznych. Kierujący pojazdami powinni zachować szczególną ostrożność na wzniesieniach, dolinach, mostach, wiaduktach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych. W tych miejscach droga często bywa oblodzona.