Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Sylwester zbliża się dużymi krokami. Jeśli ktoś jeszcze nie ma planów, jak i gdzie przywitać Nowy Rok, to już właściwie ostatnia chwila na decyzję. Sylwester last minute jest jednak jak najbardziej możliwy. Podpowiadamy, jakie opcje warto wziąć pod uwagę i gdzie szukać pieniędzy na sfinansowanie Sylwestra.

sylwester last minute

Wielu Polaków wita Nowy Rok bardzo hucznie, jednak nie wszyscy długo i starannie się do tego przygotowują. Z badania przeprowadzonego przez Polski Program Jakości Obsługi wynika, że 50% Polaków pozostawia zorganizowanie zabawy sylwestrowej na ostatnią chwilę. Do tego 2 na 10 badanych w ogóle nie planuje Sylwestra, tylko zdaje się na spontaniczne działania. Z drugiej strony, jeśli już przygotowujemy się do powitania Nowego Roku, większość z nas (58%) zwraca uwagę przy wyborze miejsca głównie na koszty i jakość obsługi.

-Polacy nadal są tradycjonalistami, jeśli chodzi nie tylko o spędzanie świąt, ale także o witanie Nowego Roku. Wiele osób spędza ten czas w domu. Dalej w modzie są na przykład noworoczne postanowienia. Z naszego Świątecznego Barometru wynika, że na pierwszym miejscu jest tu chęć poświęcenia więcej czasu bliskim, a na drugim – podróżowanie – mówi przedstawiciel Ferratum Money. – Za to wielu Polaków nie lubi planować Sylwestra z wyprzedzeniem, a to oznacza, że często muszą improwizować i na szybko szukać także sposobu na sfinansowanie zabawy sylwestrowej. Wiele osób sięga wtedy po pożyczki – dodaje ekspert Ferratum Money.

Dla tych wszystkich osób, które nie zaplanowały wcześniej, gdzie przywitają Nowy Rok, sprawdziliśmy różne opcje, z których mogą jeszcze skorzystać. Oto pomysły na Sylwestra last minute.

Przywitać Nowy Rok w domu czy na balu?

Większość Polaków nie spędza Sylwestra w samotności. Z cytowanego już raportu Polskiego Programu Jakości Obsługi można dowiedzieć się, że co piąty respondent bawi się w towarzystwie znajomych lub życiowego partnera. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się domówki w ostatnią noc grudnia. Nic dziwnego, najłatwiej zorganizować tego rodzaju imprezę. Również często nie potrzeba do tego długich przygotowań, co sprawia, że Sylwester w domu można zorganizować nawet w ostatniej chwili.

Dużo mniejszym zainteresowaniem cieszą się bale sylwestrowe. Takie spędzanie Sylwestra wybiera około 8% Polaków. Wynika to zapewne z faktu, że to o wiele droższa zabawa niż domówka. Za parę trzeba wydać od kilkuset do ponad tysiąca złotych. Warto jednak podkreślić, że z takiej formy spędzania Sylwestra nie warto rezygnować, jeśli nawet pozostało niewiele czasu do 31 grudnia. Nie zawsze sprzedadzą się wszystkie miejsca na balu, a to często oznacza, że organizatorzy wtedy obniżają cenę wejściówki i bal last minute kosztuje nawet 30-40% taniej.

Sylwester z biurem podróży

Coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków cieszą się wyjazdy sylwestrowe. Wybierane są nie tylko polskie kurorty (szczególnie w górach), ale także zagraniczne miejscowości, a nawet egzotyczne kierunki. Wbrew pozorom zbliżający się Sylwester nie oznacza, że nie ma już szansy wykupić żadnej atrakcyjnej wycieczki w biurze podróży. Czasami wręcz warto poczekać do ostatniej chwili, ponieważ im bliżej do 31 grudnia, tym więcej pojawia się ofert wycieczek last minute. Wtedy ceny wyjazdów potrafią spaść nawet o kilkadziesiąt procent. Niestety, niedogodnością jest to, że tak naprawdę niemal w ostatniej chwili dowiadujemy się, dokąd pojedziemy.

A może coś niestandardowego?

Jeśli kogoś nie interesują standardowe sposoby witania Nowego Roku, bez problemu może znaleźć ekstrawaganckie oferty na Sylwestra. Wystarczy tak naprawdę poszukać trochę w internecie, a do tego często ceny takich ofert są obniżone, gdy pozostało już niewiele czasu do Nowego Roku. Na co może liczyć osoba, która szuka niezapomnianych wrażeń w Sylwestra? Można wybrać na przykład wyjazd na Islandię i zwiedzanie lodowej jaskini, a o północy przywitać Nowy Rok z rdzennymi mieszkańcami, którzy w Sylwestra palą wielkie ogniska. Gdy jednak ktoś woli ciepło, ciekawą propozycją może okazać się przywitanie Nowego Roku w saunie, gdzie wszyscy goście będą… nadzy – tego typu imprezy organizują już niektóre polskie kompleksy SPA. Inne pomysły to spędzenie Sylwestra w kopalni soli w Bochni, bal rycerski w zbroi na zamku, zabawa w specjalnym pociągu, w pałacu itp.

Jak sfinansować Sylwestra?

Bez względu na to, gdzie postanowimy spędzić Sylwestra, poniesiemy koszty. Czasem będą bardzo małe, jak w przypadku domówek, ale niekiedy mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych, gdy zamarzy nam się Sylwester za granicą. Oczywiście najlepszy sposób na sfinansowanie szampańskiej zabawy w ostatni dzień roku to skorzystanie z oszczędności lub bieżącego budżetu domowego. Nie zawsze jednak to możliwe. Wtedy dobrym rozwiązaniem może okazać się pożyczka. Aby uniknąć skomplikowanych formalności i szybko zdobyć pieniądze, najlepiej wybrać jedną z ofert firm pożyczkowych. Wtedy będziemy mogli pożyczyć pieniądze przez internet. Dobrym rozwiązaniem może być pożyczka na raty zamiast chwilówki, ponieważ można pożyczyć wysoką kwotę (np.10 tys. zł), a spłatę rozłożyć na kilka lat. Należy jednak zadłużać się z głową, mając pewność, że rzeczywiście będziemy w stanie spłacić pożyczkę w terminie.

Sylwester planowany w ostatniej chwili wcale nie musi być kłopotem, a wręcz może okazać się sposobem na skorzystanie z promocji last minute i na oszczędności. Bez względu jednak na to, gdzie zdecydujemy się przywitać Nowy Rok, ważne, aby dobrze i bezpiecznie się bawić. Tego właśnie wszystkim życzymy!