Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Włamał się do cukierni, ukradł pieniądze i telefon komórkowy

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który 31 grudnia 2018 roku włamał się do jednej z olkuskich cukierni i ukradł pieniądze oraz telefon komórkowy. Podejrzany usłyszał, nie tylko zarzut kradzieży z włamaniem, ale i posiadania substancji psychotropowych, albowiem podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli amfetaminę.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego roku tj. 31 grudnia. Mężczyzna wyważył okno w budynku cukierni, wszedł do pomieszczenia i ukradł z kasy pieniądze oraz telefon komórkowy, który znajdował się obok kasy. Ponadto podczas włamania 27-latek uszkodził m.in. komputerowy system sprzedaży. Straty, jakie wyrządził, oszacowano na łączną kwotę 9.800 złotych.

Praca operacyjna funkcjonariuszy pozwoliła na ustalenie kim jest mężczyzna podejrzewany o to przestępstwo i gdzie może on przebywać. Jeszcze tego samego dnia 27-latek został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania mieszkania, policjanci znaleźli amfetaminę i skradziony telefon komórkowy. Zabezpieczyli również część pieniędzy, które pochodziły z kradzieży.

27-latek został zatrzymany i doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzuty z kodeksu karnego tj. kradzieży z włamaniem, zniszczenia mienia, jak również z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z art. 62 ust.1 posiadania substancji psychotropowej.

Sprawa ma charakter rozwojowy, śledczy ustalili, że mężczyzna w listopadzie ubiegłego roku dokonał jeszcze innych kradzieży.