Dla kogo są pożyczki pod zastaw nieruchomości?

Pożyczki pod zastaw nieruchomości to rzadko spotykane formy udostępniania gotówki klientom przez instytucje finansowe. Przede wszystkim dlatego, iż pożyczka opiewa na ogromne sumy, bardzo często sięgające wartościom nieruchomości. Stąd też trzeba dobrze przemyśleć ich powzięcie, ponieważ spłata odbywa się razem z odsetkami.

 

Jednak są sytuacje, w których klienci mogą wybrać ten rodzaj pożyczki bez sięgania po kredyty gotówkowe. Najczęściej są to osoby potrzebujące pilnie ogromnych pieniędzy, często zadłużone, a także przedsiębiorcy, którzy inwestują w kolejne wartościowe aktywa. Zdarza się, że bank nie może dać pożyczki ze względu na negatywną historię kredytową lub zbyt duże zadłużenie i wówczas klienci mogą zastawić własne nieruchomości.

Coraz częściej są to osoby dojrzałe, którym zbliża się wiek emerytalny, a także emeryci, mający domy lub mieszkania, a często brakuje im pieniędzy na codzienne życie. Inna oferta może być przedstawiona osobom fizycznym niż osobom biznesowym, dlatego że ilość i wartość nieruchomości w posiadaniu jest znacząca. Przedsiębiorcy bardzo często pożyczają milionowe sumy, ponieważ dzięki temu mogą rozwijać swoje biznesy w szybszym tempie. Niezwykle ważne jest to, aby klienci byli świadomi zapożyczania się w ten sposób, ponieważ w razie braku spłacania pożyczki, instytucja finansowa może odebrać nieruchomości. Tak naprawdę nie ma żadnej zasady, kto powinien być klientem, ponieważ wystarczy być osobą pełnoletnią i mieć na piśmie ustalone posiadanie danej nieruchomości.

 

Jak uzyskać pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest bardzo dobrą alternatywą w sytuacjach, kiedy inne formy pożyczkowe lub kredytowe nie spełniają oczekiwań klienta. W bardzo wielu sytuacjach okazuje się, że kwoty są zdecydowanie za małe i ciągle brakuje gotówki, stąd też pożyczka z udziałem nieruchomości. W pierwszej kolejności trzeba rozeznać się, jaką aktualną wartość nieruchomości mają, ponieważ zmienia się to  dosyć szybko. Pomocne mogą być porady rzeczoznawcy od spraw nieruchomości, który wie, jak wygląda sytuacja na rynku nieruchomości. Kolejnym krokiem jest przygotowanie dokumentacji zarówno ze swojej sytuacji materialnej oraz dotyczące posiadania nieruchomości. Instytucje finansowe bardzo chętnie udzielają pożyczek pod zastaw mieszkań, domów, apartamentów, hoteli, gospodarstw agroturystycznych, działek rolnych i budowlanych, a nawet lokali biurowych.

 

Wszystko zależy od potrzeby finansowej, celu a także możliwości spłat, które są obliczane w ratach, na określony czas. Bardzo często ta pożyczka jest bardziej atrakcyjna pod względem oprocentowania oraz czasu, a na pewno dostosowana pod klienta. Przeglądanie kilku ofert pożyczek jednocześnie daje pogląd, która jest bardziej atrakcyjna i gdzie można dostać więcej pieniędzy. Trzeba się liczyć z tym, że instytucja finansowa może sprawdzić klienta w BIK, czy też zażądać różnych dokumentów dotyczących jego pracy czy biznesu. Jeśli nie będzie zastrzeżeń, wówczas w ciągu kilku tygodni można uzyskać pożyczkę.

 

Więcej informacji

Sprawdź więcej szczegółów dotyczących pożyczki pod zastaw z KonsorcjumFinansowe.pl - dowiedz się więcej