Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Akcja „Alkohol i Narkotyki” – działania olkuskich policjantów

8 marca 2019 roku policjanci z olkuskiej drogówki prowadzili działania prewencyjno-kontrolne „Alkohol i Narkotyki”. Głównym celem tych przedsięwzięć była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez eliminowanie z ruchu tych kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego.

W działania „Alkohol i Narkotyki” zaangażowanych było 14 policjantów. Mundurowi, na drogach powiatu olkuskiego, skontrolowali 1196 kierujących, z czego jeden znajdował się po użyciu alkoholu, a dwóch w stanie nietrzeźwości. Ponadto policjanci zatrzymali kierowcę, który nie stosował się do nakazu sądowego i pomimo decyzji sądu prowadził pojazd, czym naruszył przepisy z art. 244 §1 kodeksu karnego.

Przypominamy, że alkohol wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Jest to szczególnie niebezpieczne dla kierowców. Alkohol pogarsza koordynację ruchową, wzrokową, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy, są zagrożeniem nie tylko dla siebie i swoich pasażerów, ale również dla innych użytkowników dróg. Dlatego, zanim wsiądziesz za kierownicę, w stanie nietrzeźwości, zastanów się, czy warto ryzykować życiem.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.