Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Akcja „Prędkość” przeciwko piratom drogowym. Działania olkuskich policjantów

W sobotę tj. 16 marca 2019 roku 14 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu prowadziło wzmożone działania „Prędkość”. Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz eliminowanie takich zachowań kierujących, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo na drodze.

Podczas działań policjanci sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierujący, wykorzystując ręczne mierniki prędkości oraz radiowóz wyposażony w wideorejestrator. Funkcjonariusze skontrolowali 107 pojazdów, z czego aż 101 kierujących przekroczyło prędkość. Jednemu z kierowców funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy, ponieważ przekroczył on dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Funkcjonariusze weryfikowali również stan trzeźwości kierujących i sprawdzali wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. W jednym przypadku ujawnili kierującego, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości.

Prawo o Ruchu Drogowym nakłada obowiązek stosowania się do ograniczeń prędkości, pomimo tego znaczna część kierujących zapomina o powyższych obowiązkach i łamie przepisy obowiązujące w ruchu drogowym, zagrażając tym samym własnemu bezpieczeństwu oraz bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.