Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

„Pierwszy dzień wiosny”  w komisariacie Policji w Bukownie

Dzisiaj tj. 21 marca 2019 roku do Komisariatu Policji w Bukownie przyszli niecodzienni goście - dzieciaki z Miejskiego Przedszkola w Bukownie. Wizyta maluchów odbyła się w ramach dni otwartych zorganizowanych przez komiariat.

Dzielnicowi aspirant sztabowy Ireneusz Mól oraz sierżant sztabowy Krzysztof Klima gościli dwie grupy przedszkolaków. Podczas spotkania z dziećmi, policjanci przybliżyli im specyfikę swojego zawodu i opowiedzieli o codziennej służbie. Przedszkolaki mogły zobaczyć sprzęt i wyposażenie funkcjonariusza, które wykorzystują w codziennej służbie. Mielili okazję, by zwiedzić niektóre z pomieszczeń komisariatu. Dużą atrakcją był dla nich policyjny radiowóz. Każde dziecko mogło usiąść za kierownicą radiowozu i przez chwilę poczuć się jak policjant.

Spotkanie z dziećmi było również okazją, by przypomnieć im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także o różnych zagrożeniach, na które narażone są dzieci. Maluchy bardzo aktywnie uczestniczyły spotkaniu i chętnie zadawały różne pytania. Wizyta w komisariacie zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.