Zapraszamy w niedzielę 5 maja na bezpłatną wycieczkę historyczną „Powstanie styczniowe na ziemi olkuskiej: Olkusz, Podlesie, Krzykawka” organizowaną w ramach akcji „Olkuskie Spacery Historyczne 2019”.

Uczestnicy wycieczki spotykają się w niedzielę 5 maja o godz. 10.00 pod Punktem Informacji Turystycznej MSiT w Olkuszu (ul. Floriańska 8). Uczestników spaceru będzie oprowadzał historyk – regionalista, pracownik UMiG Olkusz. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Chęć udziału w wycieczce można zgłaszać do 26 kwietnia br. w Punkcie Informacji Turystycznej w Olkuszu (tel. 32 6421926, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.). Ilość miejsc ograniczona. Ponieważ data wycieczki przypada w 156 rocznicę śmierci płk. Francesco Nullo, jej uczestnicy odwiedzą grób włoskiego ochotnika na olkuskim cmentarzu oraz inne miejsca związane z powstaniem styczniowym w Olkuszu. Następnie przejadą autobusem komunikacji miejskiej do Bukowna – Podlesia, gdzie znajduje się obelisk upamiętniający stoczoną tam potyczkę, a potem pojadą na Polanę Nullo w Krzykawce, gdzie 5 maja 1863 roku poległ bohaterski Włoch.

Bezpłatna wycieczka zorganizowana przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu i Centrum Kultury w Bolesławiu odbywa się w ramach akcji „Olkuskie Spacery Historyczne 2019”. Organizatorem całej akcji jest Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, a partnerami: Parafia św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu, Olkuska Grupa Turystyczna „Amonit”, Światowy Związek Żołnierzy AK – koło Olkusz, Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna”, Klub Przewodników PTTK „Ilkussia”, Stowarzyszenie „Szansa Białej Przemszy”, Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn” i Ochotnicza Straż Pożarna w Olkuszu. Patronat medialny: Przegląd Olkuski. Szczegółowe informacje o akcji, która jest elementem obchodów 720 lecia Olkusza można znaleźć na stronie internetowej olkuskiego magistratu w zakładce „Olkuskie Spacery Historyczne 2019”. Ulotki z całorocznym programem akcji można otrzymać w urzędzie, olkuskim Punkcie Informacji Turystycznej, a także w muzeach i bibliotekach. Szczegółowe informacje dotyczące spacerów można uzyskać w Punkcie Informacji Turystycznej MSiT w Olkuszu (ul. Floriańska 8), tel. 32 6421926, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.