Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Aktualnie każdy hotel i inne obiekty noclegowe zapewniają swoim gościom ręczniki. Tak naprawdę jednak możemy znaleźć w nich zarówno miękkie, pachnące i świetnie wchłaniające wodę ręczniki, jak również te, które od razu wyrzucilibyśmy do kosza na śmieci. Jak zatem wybierać dobre ręczniki hotelowe?

Ręcznik jest niewątpliwie podstawowym typem tekstyliów hotelowych, czyli artykułów tekstylnych, które hotel albo inny obiekt noclegowy oddaje do dyspozycji swoim gościom.

Kiedyś ręczniki trzeba było wozić ze sobą samodzielnie na wakacje lub w podróż służbową. Dzisiaj nie jest to już konieczne, ponieważ świeży komplet będzie czekał na nas na miejscu.

Aktualnie właściciele obiektów noclegowych mają do wyboru szeroką gamę różnych ręczników do wyboru. Ich dostawcą jest między innymi firma Tomark, w której asortymencie można znaleźć różnego rodzaju tekstyliów.

Czym zatem powinien cechować się dobry ręcznik hotelowy? Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem na ten temat!

Ręczniki hotelowe – tylko z najwyższej jakości bawełny

Dobry ręcznik przeznaczony do użytku w hotelu powinien być przede wszystkim wykonany z wysokiej jakości materiału – najlepszym wyborem będzie 100% bawełna naturalna, która używana jest najczęściej do produkcji tego typu tekstyliów.

Aby poznać, czy rzeczywiście dany ręcznik jest dobrej jakości, powinniśmy go dotknąć. Powinien być gruby, a także przyjemny w dotyku. Najlepiej, aby na zwilżonej dłoni nie pozostawił małych skrawków włókien.

Gdy chcemy zamówić ręczniki hotelowe przez internet, powinniśmy zwrócić uwagę na ich gramaturę, która określa ilość tkaniny wykorzystanej do wykonania tekstyliów. Im będzie ona wyższa, tym lepiej, ponieważ wtedy ręcznik będzie grubszy i będzie lepiej chłonął wodę. Najczęściej profesjonalne ręczniki hotelowe posiadają gramaturę rzędu 480 g/m2 i 520g/m2.

Ręczniki hotelowe – króluje uniwersalna biel

Najczęściej do obiektów noclegowych wybierane są ręczniki w kolorze uniwersalnej bieli. Taki kolor ma przy tym kilka zalet, w tym między innymi:

  • biel kojarzy nam się z czystością i higieną
  • biały kolor pasuje do każdej aranżacji pokoju hotelowego
  • białe ręczniki mają lepszą chłonność niż te barwione
  • na białym kolorze widać wszystkie zaplamienia do usunięcia
  • ręczniki w tym samym, białym kolorze można prać razem
  • nie blakną nawet wtedy, gdy prane są w temperaturze 95 stopni Celsjusza
  • białe ręczniki łatwiej odplamiać – także z użyciem odplamiaczy chlorowych

Ręczniki hotelowe – jak wybrać najlepsze tekstylia tego typu?

Wobec tego najczęściej ręcznik do hotelu posiada kolor biały. Aby prezentował się jeszcze ładniej, może posiadać różne dekoracyjne tłoczenia albo przeszycia.

Dodatkowo, hotele często decydują się na wykonanie na ręcznikach ozdobnych haftów ze swoim logo oraz nazwą. Takie tekstylia hotelowe prezentują się wtedy jeszcze bardziej ekskluzywnie.

Ręczniki hotelowe – zadbaj o właściwe rozmiary

Gdy zamierzamy zakupić ręczniki do hotelu, pamiętajmy także o tym, aby wybrać te w różnych rozmiarach, aby goście mogli skorzystać z nich zarówno przy myciu rąk, jak również całego ciała.

Najczęściej w pokoju umieszcza się ręczniki kąpielowe w rozmiarach takich jak 70 x 140 centymetrów lub 100 x 150 centymetrów, a także ręczniki do rąk w rozmiarach 50 x 100 centymetrów. W pokoju hotelowym mogą znaleźć się także mniejsze ręczniki do twarzy, na przykład w rozmiarze 30 x 30 centymetrów.

Zatem wtedy, gdy chcemy zakupić wysokiej jakości ręczniki do hotelu, warto pamiętać o tych poradach!