Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Obecnie powstaje wiele firm oferujących usługę archiwizacji dokumentów. Ale o co tak naprawdę chodzi? Z jakich usług firma może skorzystać? Co oznacza archiwizacja czy digitalizacja dokumentów? O tym wszystkim w poniższym artykule! Wyjaśniamy wszystkie nieścisłości i wątpliwości związane z usługa outsourcingu kadr i płac!

Outsourcing kadr i płac

Archiwizowanie dokumentów, do którego wyjaśniania dojdziemy nieco później, bardzo często łączą się z usługa outsourcingu kadr i płac. Zatem, na czym polega ta usługa? Outsourcing płac i kadr to usługa, w której konkretna firma może zająć się wszystkimi niemal formalnościami związanymi z funkcjonowaniem firmy od strony finansowo– prawnej, a zatem:

  • audyty kadrowe,
  • naliczanie składek na ubezpieczenia zarówno zdrowotne jak i społeczne,
  • wyliczanie wynagrodzeń,
  • rejestracja firmy w urzędach,
  • kontakty z urzędnikami,
  • przygotowywanie deklaracji podatkowych,
  • przygotowywanie i dbanie o całą dokumentację finansową oraz kadrową.

Archiwizacja dokumentów

To kolejna bardzo popularna usługa, która polega na właściwym posegregowaniu wszystkich dokumentów i usystematyzowaniu ich tak, aby każda osoba uprawniona do wglądu do nich, mogła bez trudu znaleźć interesujący ją dokument. Archiwizacja dokumentów przebiega zgodnie z metodyką archiwalną, dzięki czemu praca staje się łatwiejsza i bardziej efektywna.

Przechowywanie dokumentów

Dla wielu jest to usługa dość kontrowersyjna. Sporo racji mają osoby, które boją się powierzać firmowe dokumenty innym firmom. Dlatego, decydując się na tego typu usługę, warto najpierw dokładnie sprawdzić, czy firma posiada odpowiednio przeszkolony personel i czy posiada warunki do przechowywania ważnych dokumentów, np. archiwum medycznego.

Porządkowanie dokumentów

Porządkowanie dokumentów polega na ich segregacji w firmie, usystematyzowanie ich, a także zewidencjonowaniu. Wszystko po to, aby poruszanie się pomiędzy dokumentami i ich odnajdywanie nie sprawiały żadnych problemów.

Niszczenie dokumentów

Bardzo popularna usługa, zwłaszcza wśród tych firm, które istnieją od bardzo dawna, a segregowanie dokumentów zostało zaniedbane przez lata. Wiele dokumentów składowanych jest zupełnie niepotrzebnie i w końcu nadchodzi moment, w którym warto się ich po prostu pozbyć. Firmy oferują nie tylko niszczenie papierowych dokumentów, ale również dokumenty na nośnikach, a także sprzęt komputerowy. Po zniszczeniu zleceniodawca otrzymuje odpowiedni dokument potwierdzający zniszczenie.

Digitalizacja dokumentów

Aby zabezpieczyć dokumenty można przenieść je do wersji cyfrowej. Firmy oferują skanowanie dokumentów i zapisanie ich na nośniku. Dzięki temu ich wyszukiwanie w przyszłości będzie bardzo proste!

Obieg dokumentów w firmie, kiedy są uporządkowane i dobrze zarchiwizowane jest znacznie łatwiejszy. Praca staje się znacznie prostsza i bardziej efektywna. Nie trzeba marnować czasu na szukanie potrzebnych w danej chwili dokumentów. Ponadto, ich wysyłanie jest bardzo proste, zwłaszcza gdy są one zdigitalizowane.

Osoby, które podejmują się działań związanych z porządkowaniem oraz niszczeniem dokumentów oraz ich skanowaniem, są do tego odpowiednio przeszkolone. Obowiązuje ich także tajemnica. Dlatego firmy nie muszą bać się o to, że ważne firmowe informacje zostaną wyniesione z firmy. Wiele firm oferuje także depozyt dokumentów i inne usługi, które mogą być przydatne. Warto mieć kontakt z taka firmą, aby w razie potrzeby móc skorzystać z pomocy sprawdzonych specjalistów.

Archiwizowanie dokumentów – najważniejsze pojęcia