VIII klasa SP z Ryczówka, zwiedziła  i poznała służbę w olkuskiej Komedzie

Sympatyczna grupa młodzieży, zaciekawionych zawodem policjanta, odwiedziławczoraj mury naszej jednostki. Uczniowie zaspokoili swoją ciekawość poznaniapolicyjnej służby. Policjantka profilaktyki, dzielnicowy, technicy kryminalistyki oraz Z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji, stali się przewodnikami najmłodszych podczas odwiedzin naszej jednostki. Młodzież zapoznała się z zawodem policjanta, zobaczyła strzelnice, pokaz ujawniania śladów i specjalny pokój z weneckim lustrem. Każdy z naszych miłych gości otrzymał od nas pamiątkowy dyplom z odciskiem swoich linii papilarnych.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu są zawsze otwarci na wszelkie prośby, które dotyczą zwiedzania jednostki, szczególnie przez młodzież zaciekawioną naszym zawodem. W ten sposób uczniowie poznają mundurowych i mogą z bliska przyjrzeć się ich pracy oraz wyposażeniu.

Tak właśnie było wczoraj podczas odwiedzin. Olkuska komenda gościła w swoich murach niezwykle miłych i sympatycznych uczniów klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Ryczówku. Policjanci przedstawili młodzieży na czym polega służba w ich szeregach, w jaki sposób przebiega proces rekrutacji do policji i jak wygląda praca w poszczególnych komórkach jednostki . Poruszane były różne tematy m.in. odpowiedzialność karna nieletnich i szeroko rozumiane bezpieczeństwo. W dalszej części spotkania młodzież została oprowadzona po budynku komendy co wywołało wśród uczniów bardzo pozytywne wrażenia. Pobyt na komendzie policji cieszył się wśród uczniów dużym zainteresowaniem co oznacza, że jeszcze nie raz nas odwiedzą.