Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Częstym sposobem na dochodowy biznes w dzisiejszych czasach jest założenie firmy produkcyjnej. Takie firmy często generują bardzo duże dochody i obracają dużymi sumami pieniędzy. Warto jednak zauważyć, że firmy produkcyjne zatrudniają bardzo wielu pracowników. Jednak żyjemy w czasach w których dużo firm jest nowoczesnych. Wykorzystuje się już nie tylko pracę ludzi, lecz także robotów maszyn. Jak to ma się do obróbki materiału? Obróbka materiału metodą skrawania jest pracą bardzo precyzyjną. Odpowiednio zaprogramowana maszyna z pewnością wykona ją dokładniej i szybciej niż człowiek, jednakże tak naprawdę nie ma na to reguły. Jest to z pewnością prostsze rozwiązanie dla wielu firm. Co jednak potrzebne jest nam w takiej firmie poza dobrymi pracownikami i nowoczesnymi maszynami? Potrzebne są nam mianowicie dobrej jakości części eksploatacyjne. W przypadku maszyn do obróbki metodą skrawania bardzo dobrze sprawdzą się elementy takie jak frez do aluminium ze sklepu Awa.

Co oferuje nam Awa?

Awa jest profesjonalnym dostawcą części takich jak frezy do aluminium, tytanu czy stali, ale też rozwiertaków, wierteł vhm, noży tokarskich i narzędzi skrawających. Ta Chorzowska firma działa na Polskim rynku aż od 1992 roku. Dzięki 28 letniemu doświadczeniu w branży, Awa ma bardzo duże doświadczenie w sprawach związanych z produktami wykorzystywanymi w obróbce materiałów przy pomocy np. frezów. Sklep ten oferuje tylko produkty najlepszych marek, wykonane z najlepszych materiałów. W sklepie Awa uświadczymy produkty producentów takich jak Iscar, Widia, Lamina, DHF, Kojex czy Dormer. Warto wiedzieć, że Awa to nie jest tylko sklep. To również gwarancja profesjonalnej porady ekspertów. Pracownicy Awa z pewnością profesjonalnie doradzą klientom w sprawach wyboru noży czy frezów do danej maszyny, tak aby produkt z niej wychodzący był odpowiednio obrobiony.

Rozwiertaki ze sklepu Awa

Bardzo ważnym elementem w przypadku obróbki wykańczającej są rozwiertaki. Rozwiertak charakteryzuje się bardzo precyzyjną pracą, którą musi wykonać. Warto więc zainwestować w rozwiertaki dobrej jakości. W sklepie Awa znajdziemy rozwiertaki marek takich jak Widia czy Dormer co jest gwarancją dobrej jakości. Znajdziemy w ofercie rozwiertaki stożkowe, nastawne, kotlarskie, zgrubne czy wykańczaki. Rozwiertaki z Awa są wykonane nie tylko z najlepszych materiałów, ale spełniają również wiele restrykcyjnych norm dotyczących bezpieczeństwa.

Noże tokarskie

Decydując się na wybór noża tokarskiego ważny jest pewien aspekt, mianowicie materiał do którego ten nóż ma być przeznaczony. W tej kwestii najlepiej skontaktować się z ekspertem Awa, który pomoże dobrać nóż odpowiednio, tak aby produkt wychodzący z maszyny spełniał wszystkie normy jakościowe Waszej firmy. W ofercie znajdziemy noże producentów takich jak Lamina, Iscar czy Widia.

Frezy CNC

Bardzo ważnym elementem w obróbce materiałów są frezy do maszyn CNC. Frez taki może być przeznaczony do aluminium, metalu, nawet tytanu. Wybierając odpowiedni frez dobrej jakości możemy mieć pewność, że świetnie spełni swoje zadanie i będzie obrabiał materiał bardzo precyzyjnie. Warto zwrócić też uwagę na ofertę frezów trzpieniowych do obróbki materiałów takich jak stal nierdzewna, stal hartowana czy stopy lotnicze. 

Prowadzisz firmę zajmującą się obróbką materiałów?