Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Wiele osób nie posiada swojego własnego samochodu, a zdarzy im się sytuacja, gdzie własny środek transportu z pewnością im się przyda. Takie sytuacje to między innymi spontaniczny wypad do innego miasta, wyjazd nad morze, wakacje w innym państwie czy chociażby sprawy związane z pracą. Dlatego dobrym rozwiązaniem okazuje się być wypożyczalnia samochodów Gdańsk. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak wypożyczyć samochód. Tego dowiesz się w tym artykule!

Najlepiej, żeby na początku zaznajomić się zasadami, jakie panują przy wypożyczaniu auta. Zazwyczaj są one uniwersalne w przypadku klienta indywidualnego jak i biznesowego. Następnie warto przejść do etapu rezerwacji. Możemy ją dokonać telefonicznie, przez internet czy osobiście w siedzibie danej firmy. Jeżeli chcemy, żeby rezerwacja przebiegła szybko i sprawnie, warto wiedzieć już jaki model auta chcemy i na jak długo chcemy je wypożyczyć. Warto również wskazać miejsce oraz godzinę odbioru auta. Gdy planujesz przekroczyć granicę takim autem, warto również poinformować o tym firmę.

Jak wypożyczyć samochód?

Następnie pobrana zostanie kaucja. Zasady jej pobierania są zależne od firmy, jednak najczęściej jest to po prostu dana kwota, którą wypożyczalnia blokuje na karcie płatniczej właściciela. Zostanie ona odblokowana, jeśli nie dojdzie do żadnych nowych uszkodzeń.

Jeżeli chodzi o naprawy oraz serwis to nie mamy się czym przejmować, ponieważ wypożyczalnie zazwyczaj oferują takie usługi w cenie. Jeśli jednak chcemy zapewnić sobie samochód zastępczy z oc sprawcy aviva, to warto skorzystać z tej oferty, aby nie tracić czasu w przypadku stłuczki, która została spowodowana z nie Twojej winy.

Warto również zwrócić na koszty takiej usługi. Zależą one głównie od tego jaki model auta wybierzemy oraz na jak długo chcemy je wypożyczyć. Wpływ na cenę mogą mieć również dodatkowe opcje, które zazwyczaj są płatne. Trzeba więc przeanalizować czy na pewno potrzebujemy dodatkowy GPS, foteliki dziecięce czy inne wyposażenie samochodu. Dzięki temu jesteśmy w stanie dużo zaoszczędzić.

Potrzebne dokumenty

Oczywiście ważne jest również posiadanie odpowiednich dokumentów w przypadku wypożyczania samochodu. Trzeba mieć typowe dokumenty takie jak dowód osobisty oraz prawo jazdy. Jeśli prowadzisz firmę, warto również mieć kserokopię zaświadczenia o wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej oraz dokument zawierający REGO i NIP.

Krótkoterminowy wynajem samochodu

Wynajem samochodu wiąże się również z paroma ograniczeniami. Warto je mieć na uwadze, ponieważ możemy później zapłacić więcej pieniędzy niż powinniśmy. Trzeba więc zwrócić uwagę na limit kilometrów, który jest zawarty w umowie wynajmu. Przy jeżdżeniu po mieście nie powinniśmy go przekroczyć, jeśli jednak jeździmy od miasta do miasta możemy zapłacić dodatkową kwotę za każdy przebyty kilometr.

Drugą ważną kwestią jest paliwo w samochodzie. Najczęściej otrzymamy samochód z pełnym bakiem. Ważne więc jest oddanie samochodu w takim samym stanie. Musimy więc znaleźć najbliższą stację benzynową w pobliżu miejsca oddania samochodu i zatankować go do pełna.

Podsumowując

Wypożyczenie samochodu wcale nie jest takim trudnym zadaniem. Sama ta usługa wiąże się z naprawdę niesamowitą wygodą podczas podróży na wakacje czy do pracy. Przydaje się ona w wielu sytuacjach, dzięki czemu nie musisz marnować czasu w komunikacji miejskiej, kiedy Twoje auto jest w naprawie po wypadku.