Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Nowości ze świata podłóg

W naszych domach coraz chętniej montujemy podłogi o ciekawych, nietypowych i intensywnych kolorach, nawet nieraz wykonane z egzotycznych dla nas gatunków drewna. Korzystanie z nietypowych gatunków wiąże się z dodatkowymi, nieraz wysokimi kosztami, ale efekt końcowy jest tego wart.

Podłoga Merbau – trend tego sezonu

Ogromna popularnością cieszy się obecnie podłoga merbau głównie ze względu na niesamowitą, intensywna kolorystkę, dzięki której można uzyskać niepowtarzalne wzory oraz nastrój w pomieszczeniu, w którym jest zastosowana. Podłoga Merbau robiona jest z kilku warstw, dlatego świetnie nadaje się do takich pomieszczeń, jak często użytkowana kuchnia. W skład podłogi Merbau wchodzą: warstwa wytworzona z drewna iglastego, następnie warstwa pochodząca z egzotycznego, liściastego drewna, a na koniec nakładana jest wierzchnia warstwa ochronna.

Podłoga Merbau czy lita – która będzie lepsza?

Nowoczesna podłoga Merbau jest znakomitą alternatywa dla litej, drewnianej, ciężkiej podłogi. Znakomicie nadaje się do miejsc często wykorzystywanych, narażonych na większą eksploatację, takich jak kuchnia czy przedpokój. Zastosowanie kilku warstw desek, jak ma to miejsce w przypadku podłogi Merbau skutecznie chroni przed częstym wybrzuszaniem się drewna. Ponadto jest łatwa do utrzymania w czystości i jeśli tylko dba się o nią odpowiednio, będzie służyć przez długie lata.