Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

W miniony piątek, podczas spotkania w olkuskim magistracie burmistrz Roman Piaśnik podziękował uczestniczkom projektu „Piosenka o moim Olkuszu”, realizowanego przez Gminę Olkusz dzięki darowiźnie Fundacji ORLEN, otrzymanej w ramach III edycji programu „Moje miejsce na Ziemi”.

- Chciałem wam gorąco podziękować za udział w tym ciekawym projekcie. Jestem głęboko przekonany, że teledysk „Piosenki o moim Olkuszu” przyczyni się nie tylko do popularyzacji zabytków i atrakcji turystycznych Miasta i Gminy Olkusz oraz samego utworu, ale także Waszych umiejętności i talentów wokalnych. Mam nadzieję, że udział w projekcie był dla was ciekawym doświadczeniem, a zdobyta wiedza i umiejętności będą procentowały w przyszłości. – mówił burmistrz Roman Piaśnik. Na wstępie, uczestnicy spotkania obejrzeli teledysk, a następnie burmistrz Roman Piaśnik wręczał młodym wokalistkom i opiekunce pisma z podziękowaniami oraz zestawy materiałów promocyjnych Gminy Olkusz.

Przypomnijmy, że uczestnicy projektu, czyli uczniowie olkuskich szkół, brali udział w warsztatach muzycznych prowadzonych przez panią Dorotę Stachowicz - Mączkę z Ogniska Muzycznego DodiArt. Pod jej kierunkiem nie tylko nauczyli się tekstu, melodii i wykonania „Piosenki o moim Olkuszu”, a także poznali zasady pracy z mikrofonem, przygotowania i przeprowadzenia nagrań audio oraz video. Wykonawcami „Piosenki o moim Olkuszu” zaprezentowanej w teledysku są: Katarzyna Sapiechowska, Hanna Kuś, Karolina Górnicka (solistki), Maja Kuśnierz, Maja Mączka, Oliwia Rosół, Julia Grzebień, Emilia Sołtys (chórek) - uczennice Szkoły Podstawowej Nr 1 w Olkuszu, podopieczne Ogniska Muzycznego DodiArt w Olkuszu.

Zachęcamy do obejrzenia teledysku „Piosenki o moim Olkuszu” w wykonaniu olkuskich uczennic. Można go zobaczyć na kanale Gminy Olkusz na portalu YouTube, a także na fanpage Gminy Olkusz na portalu Facebook, gdzie teledysk obejrzało już przeszło 31 000 osób.

W ramach projektu uczestniczki brały także udział w warsztatach filmowych prowadzonych przez pana Marcina Kłysewicza z firmy Pan Pstryk, który zrealizował teledysk oraz w nagraniu zrealizowanym w profesjonalnym studio Ivo-Music pana Łukasza Węglarza.

Autorem „Piosenki o moim Olkuszu” jest Ryszard Smaruj, założyciel i lider zespołu „Bractwo wiecznego natchnienia” wykonującego utwory z pogranicza poezji śpiewanej i piosenki turystycznej. Jako autor wyraził zgodę na wykorzystanie piosenki oraz nieodpłatnie udostępnił nagranie instrumentalne utworu, które posłużyło do realizacji nagrań w studio.