Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Gdzie codziennie oglądniesz seriale, nie tylko w telewizji?

Oglądanie seriali jest jedną z tych rozrywek, które ostatnimi laty zyskały bardzo na popularności. Obecnie mamy do dyspozycji naprawdę wiele interesujących tytułów, w najróżniejszych gatunków, które mogą trafić w gusta każdego odbiorcy. W jaki sposób jednak być na bieżąco z nowymi i starszymi produkcjami i móc je oglądać?

Seriale – czy tylko telewizja?

Seriale to najczęściej wieloodcinkowe programy, które niosą za sobą pewną historię na temat wybranych bohaterów. To nieco inny typ rozrywki, niż filmy, będące najczęściej zamkniętą produkcją o określonym formacie, przez co puszczane są zazwyczaj w kinach, dopiero później udostępnia się je w telewizji. Seriale od początku były produktem stworzonym właśnie dla małego ekranu i dla powszechnego odbiorcy, serwując przy tym prostą rozrywkę. Kiedyś traktowane trochę po macoszemu, dziś stoją niemalże na równi z hitami kinowymi.

Najczęściej oglądać je można w telewizji, na wybranych stacjach, jednak dzisiejsze trendy bardzo mocno promują także internet, czego dowodem jest rozwój serwisów VOD. Obecnie, znaczna część odbiorców, właśnie w ten sposób zapoznaje się z najnowszymi pozycjami serialowymi, sięgając po rozwiązania dostępne online.

Jakie serwisy VOD do oglądania seriali?

Obecnie do dyspozycji mamy wiele różnych stron z filmami i serialami, które oferują nam dostęp do multimediów z możliwością oglądania ich online. W ten sposób nie ma konieczności ściągania plików, jak również istnieje pewna dowolność – sami wybieramy co i kiedy chcemy zobaczyć, nie będąc w ten sposób ograniczonym do z góry ustalonego programu telewizyjnego. Seriale codziennie oglądniesz na Player, tak samo jak i na wielu innych podobnych serwisach, Warto tutaj wymienić choćby równie popularną stronę jak Netflix, Vod.pl, czy HBO GO. Oczywiście jest tego znacznie więcej, a każdy z nich ma do zaoferowania nieco inny zestaw tytułów wartych obejrzenia.

Czy da się obejrzeć seriale za darmo?

Mając telewizję, najczęściej jesteśmy zmuszeni do opłaty abonamentowej, przy czym trzeba się liczyć z ograniczeniami względem tego, co będzie nam serwowane w danej ramówce. W przypadku stron z serialami online wygląda to nieco inaczej. Tutaj też najczęściej konieczne jest uiszczenie konkretnej opłaty, jednak w ten sposób zyskuje się dostęp do całej bazy tytułów, z możliwością samodzielnego wyboru tego, co i kiedy chce się oglądać.

Oczywiście są też pewne wyjątki. Choćby Player, vod.pl czy Ipla udostępniają możliwość oglądania seriali online za darmo i w pełni legalnie. Oczywiście ma to pewne ograniczenia, ponieważ najczęściej dotyczy tylko niewielkiego wycinka dostępnych w bibliotece tytułów, a także zazwyczaj wiąże się z koniecznością oglądania reklam. Pozwala to jednak być na bieżąco z niektórymi tytułami, jako że w takich przypadkach kolejne odcinki pojawiają się najpierw na serwisie, a dopiero potem w telewizji.

Czy opłaca się oglądać seriale w telewizji?

To będzie zależało przede wszystkim od przyzwyczajeń i nastawienia. Widać jednak wyraźną tendencję do przechodzenia użytkowników z telewizji na rzecz serwisów online. Większa wygoda, połączona ze znacznie szerszą ofertą jest czynnikiem, który szczególnie się docenia.