Ślub jak z marzeń? O tym musisz pamiętać!

Dzień ślubu to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdej pary. Mimo że każdy ślub jest trochę inny i odzwierciedla gust Pary Młodej to większość aspektów, które trzeba przygotować jest taka sama. Wynajem sali, wybór strojów i zaproszeń jest tak samo ważny, czy organizuje się ślub na 300, czy na 30 osób. Czas przygotowań często wiąże się ze znacznym stresem, który wynika z chęci, aby ślub był idealny, a goście zadowoleni. Dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów z https://www.weselezklasa.pl/, którzy zadbają o każdy aspekt ceremonii i wesela. A o czym trzeba pamiętać organizując swój ślub? Oto nasze podpowiedzi.

Motyw przewodni

Organizacje ślubu z https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/krakow/ warto rozpocząć od wyboru koloru lub motywu przewodniego. To od niego bowiem będzie zależał rodzaj dodatków, idealny wygląd sali, a czasem nawet dobór menu. Jak wskazują profesjonaliści, wybór odpowiedniego motywu przewodniego, którym będziemy się kierować podczas całych przygotować pozwala uniknąć chaosu, sprawia, że ślub i wesele są spójne oraz znacznie ułatwia organizację wymarzonego ślubu.

Odpowiednie miejsce

Wybór sali weselnej to bardzo trudne zadanie i należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Oczywiście kluczowa powinna być wielkość Sali, którą można wybrać na https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/malopolskie/: zbyt mała sprawi, że będzie panowała ciasnota, a goście nie będą się czuć swobodnie, ale zbyt duża sala będzie wyglądać pusto i ponuro. Ważna jest również lokalizacja miejsca wesela, które nie powinno być zbytnio oddalone od miejsca ślubu, gdyż spowoduje to trudności w dojeździe. Warto również zwrócić uwagę na otoczenie wynajmowanej sali weselnej – cisza, spokój, ogród dostępny dla gości, czy plac zabaw dla dzieci to dodatkowe atuty.

Menu idealnie dopasowane

Wybierając menu, warto pamiętać o wszystkich gościach, dlatego dobrze jest dopytać o opcje dla wegetarian i wegan. Jeśli zapraszamy dzieci to równie istotna jest możliwość wyboru porcji dziecięcych oraz ich koszt. O co jeszcze należy zapytać przed podpisaniem umowy? Oto lista kwestii istotnych przy wyborze menu:

  • liczba posiłków na ciepło;
  • ilość potraw podawanych na zimno;
  • możliwość wyboru różnych opcji;
  • sposób podania poszczególnych dań;
  • cena od osoby;
  • możliwość spakowania pozostałej części jedzenia.

Warto również pamiętać, że menu zazwyczaj nie obejmuje tortu, ciasta, napoi i alkoholu, które trzeba kupić osobno. Dobrze jest wiec ten aspekt również poruszyć i dokładnie ustalić kto za co odpowiada.

Wybór podwykonawców

Duży wpływ na przebieg wesela ma również odpowiedni dobór podwykonawców. Warto więc poświęcić na to więcej czasu, aby być naprawdę zadowolonym. Z każdym podwykonawcą należy podpisać umowę, która dokładnie określi co wchodzi w zakres wykonywanej usługi oraz cenę. Najczęściej Pary Młode decydują się na współpracę z fotografem, kamerzystą i zespołem lub DJ’em, ale coraz popularniejsza staje się również obecność na weselu barmana, czy np. animatora dla dzieci.

Wymarzone stroje Pary Młodej

Poszukiwania sukni ślubne najlepiej rozpocząć około 3 – 6 miesięcy przed wielkim dniem. Trzeba bowiem wziąć jeszcze pod uwagę czas na poprawki i możliwość idealnego jej dopasowania do sylwetki. Jednak jeśli Panna Młoda jest w ciąży lub w trakcie odchudzania lepiej trochę opóźnić czas zakupu sukni, aby uniknąć przykrych niespodzianek, gdy suknia jest zbyt ciasna lub za duża. Strój dla Pana Młodego wystarczy kupić około miesiąc przed ślubem – tu zazwyczaj nie ma konieczności nanoszenia poprawek.