Stomatologia w Katowicach – implanty wysokiej jakości

Są takie sytuacje, w których wygląd uśmiechu nie spełnia oczekiwań, a nawet jest powodem kompleksów. Braki w uzębieniu nie tylko wywołują uczucie wstydu, ale też negatywnie wpływają na zdrowie i samopoczucie. Na szczęście można im szybko oraz skutecznie zapobiec. Jak? Decydując się na wysokiej jakości implanty.

Implanty – stomatologia w nowoczesnej odsłonie

Co osobom z brakami w uzębieniu oferuje nowoczesna stomatologia? Implanty w Katowicach to najpopularniejsza forma wypełnienia, która do złudzenia przypomina naturalne zęby, przywraca pacjentom utracony komfort oraz pewność siebie.

Implanty trzeba wszczepić jak najszybciej po ekstrakcji zęba. Inaczej z każdym dniem zanikają kości w jego otoczeniu, co deformuje łuki i niekorzystnie wpływa na wygląd twarzy.

Jak przebiega leczenie u implantologa?

Leczenie implantologiczne przebiega wieloetapowo. Wymaga dokładności i precyzyjnych ustaleń z pacjentem, dlatego zawsze zaczyna się od konsultacji i wywiadu (stomatolog musi wykluczyć przeciwwskazania do założenia implantów). Uzupełnieniem tych informacji są wyniki przeprowadzonych badań. Jeśli implanty mogą zostać założone, to zazwyczaj na tym etapie opracowuje się plan leczenia i umawia zabieg chirurgiczny.

Po tym czasie pacjent potrzebuje od 6 do 12 tygodni na rekonwalescencję, czyli osteointegrację (implant zrasta się z kością). Gdy dziąsło się zagoi mocuje się łącznik oraz koronę. Pacjent uczy się żyć z wypełnieniem, które jest niemal identyczne pod względem odcienia i budowy jak pozostałe zęby!