Policja Olkusz: JESIEŃ I ZIMA TO TRUDNY CZAS DLA BEZDOMNYCH NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI!
Przed nami coraz chłodniejsze dni, pojawia się niebezpieczeństwo wychłodzenia organizmu szczególnie groźne dla osób skazanych na bezdomność.
Zamarznięcia, czy zgony z wychłodzenia najczęściej dotykają bezdomnych. Dlatego też, policjanci już w najbliższym czasie rozpoczną działania prewencyjne, mające na celu ochronę takich osób przed zgubnymi skutkami niskich temperatur.
Działania funkcjonariuszy polegają m.in. na kontrolowaniu miejsc, w których mogą przebywać bezdomni i informowanie ich o placówkach znajdujących się w najbliższej okolicy, w których mogą uzyskać pomoc socjalną i medyczną. Funkcjonariusze na bieżąco też współpracują z placówkami pomocy społecznej, przede wszystkim w zakresie wymiany informacji o osobach bezdomnych oraz potrzebujących pomocy.
Aby można było pomóc osobom zagrożonym wychłodzeniem, służby muszą posiadać informacje o miejscu ich przebywania. Pamiętajmy, że pomóc może każdy. Dlatego też, mając wiedzę o osobie potrzebującej, wystarczy powiadomić odpowiednie służby: policję, straż miejską, czy też pogotowie ratunkowe. Nie bądźmy obojętni i reagujmy, gdy widzimy osoby bezdomne przebywające w miejscach, w których są narażone na zamarznięcie (mogą to być takie miejsca jak np.: dworce, klatki schodowe, kanały, opuszczone budynki mieszkalne, ogródki działkowe itp.). Nasze zainteresowanie może uratować komuś życie.
Apelujemy do wszystkich o przekazywanie telefonicznej czy e-mailowej informacji do najbliższej jednostki Policji o osobach bezdomnych, które w czasie niskich temperatur będą przebywać w miejscach, w których są zagrożeni zamarznięciem.
Możliwość zgłoszenia Policji, że ktoś potrzebuje pomocy i wsparcia istnieje również za pośrednictwem internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy na mapie zaznaczyć zagrożenie z kategorii bezdomność”, określając miejsce jego występowania. Można również dodać opis, precyzując nasze zgłoszenie. Policjanci pojawią się we wskazanym miejscu i zweryfikują zgłoszenie.
Pamiętajmy jednak, że jeśli ktoś potrzebuje natychmiastowej pomocy, należy działać szybko dzwoniąc pod numer alarmowy 112.
Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu,
olkusz.policja.gov.pl/kol/aktualnosci/27418,JESIEN-I-ZIMA-TO-TRUDNY-CZAS-DLA-BEZDOMNYCH-NIE-BADZMY-OBOJETNI.html
![]()
Ostatnie Artykuły

Drewniane auta na telefony powstały w olkuskiej bibliotece

Policjanci z Olkusza na Święcie Szarlotki. Była też lekcja bezpieczeństwa

9-latek z Bukowna najlepszy w Porto. Zdobył tytuł Super Championa

W bibliotece zamieszkały pszczoły, misie i pachnąca przygoda

Ponad 1,2 mln zł na halę przy straży. Będzie zapleczem dla ochrony ludności

Elfy wychodzą z jurajskich lasów - niezwykły spacer po Olkuszu

Tie-break na piasku rozstrzygnął finał turnieju w Olkuszu

Apteki w Olkuszu - godziny otwarcia, dyżury, apteka całodobowa

Apteki Bolesław, powiat olkuski - adresy, telefony, godziny otwarcia

Apteki Bukowno, powiat olkuski - adresy, telefony, godziny otwarcia

Apteki Bydlin, gmina Klucze, powiat olkuski - adresy, telefony, godziny otwarcia

Apteki Imbramowice, gmina Trzyciąż, powiat olkuski - adresy, telefony, godziny otwarcia

Apteki Jaroszowiec, gmina Klucze, powiat olkuski - adresy, telefony, godziny otwarcia

Apteki Klucze, powiat olkuski - adresy, telefony, godziny otwarcia
Przydatne dane teleadresowe
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolbromiu - kontakt, godziny, świadczenia
- Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu - adres, filie, godziny i karta biblioteczna
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzyciążu - kontakt, godziny i świadczenia
- Parafia św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu - kontakt, msze, sakramenty
- MOSiR Olkusz - kontakt, godziny, basen i korty tenisowe
- Apteki Wolbrom, powiat olkuski - adresy, telefony, godziny otwarcia
