Nietrzeźwy kierowca, który spowodował kolizję, uciekł z miejsca zdarzenia. Kierowca został jednak ujęty przez poszkodowanego, który na miejsce wezwał policjantów.

W niedzielę (24.09. br.) rano około godziny 6.30 policjanci zostali wezwani do Klucz, gdzie poszkodowany kierowca forda zgłosił ujęcie nietrzeźwego kierowcy, który spowodował kolizję drogową.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że do zdarzenia doszło pomiędzy Olkuszem a Kluczami na drodze wojewódzkiej nr 791. Kierujący fiatem zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z fordem, po czym uciekł z miejsca kolizji. Poszkodowany od razu udał się za tym pojazdem i w miejscowości Klucze, na zatoczce autobusowej  zatrzymał samochód. Kiedy wyczuł alkohol od kierowcy fita o sytuacji natychmiast poinformował Policję. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca fiata  jest nietrzeźwy. Miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. 64-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości - za co  grozi  kara pozbawienia wolności do lat dwóch, utrata prawa jazdy nawet na 15 lat, wysoka grzywna, ale także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Odpowie także za wykroczenie tj. spowodowanie kolizji drogowej.  

Po raz kolejny apelujemy o trzeźwość za kierownicą, pijani kierowcy to ogromne zagrożenie!