Policja w Olkuszu zatrzymała nietrzeźwych kierowców: Prawa jazdy odebrane
W naszej społeczności bezpieczeństwo na drogach to priorytet. Niechlubnym dowodem na to, że nie wszyscy kierowcy traktują to poważnie, są ostatnie działania policji, które wyeliminowały z ruchu dwóch nietrzeźwych uczestników drogowych. Ich lekkomyślność skończyła się utratą prawa jazdy i koniecznością stawienia przed obliczem sprawiedliwości.
  1. W ostatni weekend policja zatrzymała dwóch nietrzeźwych kierowców.
  2. Zbadano stan trzeźwości – jeden miał ponad 2 promile, drugi 2,8 promila.
  3. Zatrzymano im prawa jazdy; oczekują na rozprawę sądową.
  4. Apelujemy o reagowanie na nieodpowiedzialne zachowania na drodze i dbanie o wspólne bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo na drogach to wspólna sprawa. Właśnie dlatego każda interwencja, mająca na celu wyeliminowanie zagrożenia, jest tak ważna. W miniony weekend z ruchu drogowego wykluczono dwóch mężczyzn, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko pomimo znacznego upojenia alkoholowego. To nie tylko akt nieodpowiedzialności wobec siebie, ale przede wszystkim wobec innych użytkowników dróg.

Pierwszy z kierowców, prowadzący volkswagena, został zatrzymany na drodze krajowej nr 94. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Drugi, kierujący seatem, zatrzymany dzień później, miał w organizmie 2,8 promila. Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy i stoją przed perspektywą sądowej odpowiedzialności za swoje czyny.

Przypomina to, jak ważna jest czujność i odpowiedzialność na drodze. Nieodpowiedzialni kierowcy, którzy ignorują podstawowe zasady bezpieczeństwa, stwarzają śmiertelne zagrożenie. Warto pamiętać, że każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Reagując na niebezpieczne zachowania, nie tylko chronimy siebie, ale również innych. W przypadku podejrzenia, że ktoś może prowadzić pod wpływem alkoholu, należy niezwłocznie poinformować o tym policję, dzwoniąc na numer 112. To nasz obowiązek i sposób na to, by nasze drogi były bezpieczniejsze.

Zachowanie trzeźwości podczas prowadzenia pojazdu to podstawowa zasada bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Nie pozwólmy, by lekkomyślność i brak odpowiedzialności niektórych kierowców zagrażały życiu i zdrowiu nas wszystkich. Dbajmy o bezpieczeństwo na drodze – nasze własne i innych.


Na podstawie: KPP w Olkuszu