Polecane przez dermatologów kosmetyki na łupież pstry

Łupież pstry wbrew pozorom nie dotyczy tylko skóry głowy, może się pokazać również na różnych częściach ciała. Objawia się występowaniem nieregularnych, zlewających się plam, które są jaśniejsze albo ciemniejsze i niejako odgraniczone od otaczającej je skóry. Ponadto odczuwalny jest intensywny świąd. Tutaj konieczna jest wizyta dermatologiczna, w celu potwierdzenia diagnozy oraz właściwa pielęgnacja. Ten temat rozwiniemy niżej.

Czego szukać w dobrej jakości kosmetykach na łupież pstry?

Przy łupieżu pstrym skuteczne są:

 • Pirokton olaminy – substancja czynna, która wykazuje skuteczność w zwalczaniu pasożytniczych grzybów i bakterii.

 • Olejek lawendowy – ma silne działanie przeciwgrzybicze, tak że radzi sobie z infekcjami opornymi na leki przeciwgrzybicze. Łagodzi intensywny świąd, podrażnienia, stany zapalne, goi rany.

 • Glukonian cynku – głęboko oczyszcza skórę i poprawia jej wygląd, bo hamuje rozwój drobnoustrojów, wygładza, odblokowuje pory, nawilża.

 • Witamina E – zapobiega utlenianiu lipidów, chroni strukturę komórkową skóry przed uszkodzeniami oksydacyjnymi.

 • Glukonian miedzi – wiąże wodę w naskórku, nawilża, przyspiesza proces gojenia. Współdziała z cynkiem, odnawiając i rewitalizując komórki.

 • Chmiel zwyczajny – regeneruje skórę, jak również wpływa na jej metabolizm. Rozszerza naczynka krwionośne, by substancje odżywcze lepiej się przyswajały, a skóra była ukrwiona i odżywiona.

 • Siarczek selenu – działający przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie. Odnawia naskórek, zmniejsza też jego zbędne łuszczenie.

 • Glinka biała Montmorillonite – zawiera cenne mikroelementy, sole mineralne oraz tlenek glinu, dlatego dobrze oczyszcza, ściąga i zabliźnia zmiany. Sprawdza się w pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej.

W przypadku zaostrzenia, zmian wskazany jest jak najszybszy kontakt z dermatologiem. Może on przepisać np. specjalną maść na łupież pstry. Na co dzień sprawdzą się kosmetyki na łupież pstry ze specjalnym przeznaczeniem do pielęgnacji ciała objętego tą właśnie dermatozą. Czyli powinno być na etykiecie napisane: „na łupież pstry”. Jednak, jaki to powinien być preparat, np. czy balsam na łupież pstry wystarczy? Wszystko zależy od tego, które części ciała są zajęte zmianami.

Poznaj najlepsze dermokosmetyki na łupież pstry Pityver od Verdelove

Poznaj najlepsze dermokosmetyki na łupież pstry Pityver od Verdelove

Jeśli chcesz szybko uporać się z dokuczliwymi objawami, zastosuj produkty z firmy Pityver. Są bowiem przebadane dermatologicznie oraz po badaniach aplikacyjnych, potwierdzających ich skuteczne, a zarazem bezpieczne działanie.

 • Szampon na łupież pstry do skóry głowy Pityver – ma w sobie np. siarczek selenu oraz witaminę E, dlatego zabija grzyby i bakterie, regeneruje naskórek, a dodatkowo pracę gruczołów łojowych. Gruntownie oczyszcza skórę głowy oraz włosy, łagodząc przy tym powstałe stany zapalne, jak również podrażnienia. Dodatkowo zmniejsza łuszczenie, likwiduje świąd i nawilża.

 • Płyn na łupież pstry do skóry głowy Pityver – z glukonianem cynku oraz ekstraktem z chmielu i ważnymi wyciągami roślinnymi blokuje rozwój drobnoustrojów, głęboko oczyszcza skórę, odblokowuje pory, a także reguluje wydzielanie sebum.

 • Emulsja na łupież pstry do ciała Pityver – zawiera cenny olejek lawendowy oraz pirokton olaminy, tworząc film zapobiegający utracie wody. Ma silne działanie grzybobójcze i bakteriobójcze. Ten produkt to emulgator nowej generacji, parokrotnie zwiększa biodostępność naturalnych substancji aktywnych.

Preparaty na łupież pstry Pityver od Verdelove zarówno poprawiają kondycję skóry, jak i wspierają eliminowanie grzybów i bakterii.

Preparaty na łupeiż pstry dostepne na stronie: https://verdelove.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/lupiez-pstry/

Preparaty na łupeiż pstry

Marka Verdelove

Jest polskim producentem specjalistycznych kosmetyków i dermokosmetyków, bazujących na naturalnych substancjach aktywnych, na różne problemy skórne. Chętnie współpracuje z dermatologami, ponadto preparaty przez nich tworzone przechodzą badania aplikacyjne, potwierdzające bezpieczeństwo oraz skuteczność stosowania. Ich produkty nadają się do stosowania przez osoby skłonne do alergii czy podrażnień. Dokonaj zakupów na stronie internetowej verdelove.pl.

Nasze kosmetyki oraz dermokosmetyki można kupić także w sklepie internetowym MELISSA.

Nasze kosmetyki oraz dermokosmetyki