UM Olkusz: Niedzielny Jarmark Wielkanocny na olkuskim rynku już wkrótce
Zapach świeżego żurku i dźwięki nagrodzonej muzyki wypełnią powietrze nad naszym rynkiem w nadchodzącą Niedzielę Palmową. To wyjątkowa okazja, by wspólnie celebrować nadchodzące święta Wielkanocne, dokonując ostatnich zakupów i delektując się lokalnymi przysmakami oraz kulturą. Nie przegapcie Jarmarku Wielkanocnego, który zgromadzi społeczność wokół tradycji i wspólnego świętowania.
  1. Wydarzenie odbędzie się na rynku od 11:00 do 15:00.
  2. Zaplanowano stoiska z produktami lokalnych instytucji, stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich.
  3. Koncert zespołu „Te Deum”, laureata Olkuskiej Nagrody Artystycznej za 2023 rok, rozpocznie się o 13:00.
  4. Organizatorzy przygotowali upominki dla odwiedzających z tradycyjnymi palmami wielkanocnymi.

Zapraszając na wydarzenie, burmistrz Roman Piaśnik podkreśla jego wyjątkowy charakter: – Serdecznie zapraszam Mieszkańców do udziału w tym wydarzeniu. Jest to okazja, aby wspólnie się spotkać przed świętami Wielkanocnymi, zrobić ostatnie zakupy, ale przede wszystkim – wspólnie włączyć się w przeżywanie zbliżających się świąt. Jarmark to nie tylko doskonała okazja do zaopatrzenia się w świąteczne produkty, ale również moment, w którym można poczuć prawdziwego ducha wspólnoty i tradycji, które są tak ważne w naszym życiu społecznym.

Tegoroczna edycja Jarmarku Wielkanocnego obfitować będzie w liczne atrakcje. Poza możliwością zakupu unikatowych produktów od lokalnych wystawców, goście będą mieli okazję skosztować tradycyjnego, świątecznego żurku, który z pewnością rozgrzeje serca i dusze w chłodne wiosenne przedpołudnie. Dodatkowo, koncert zespołu „Te Deum”, który zdobył w tym roku Olkuska Nagroda Artystyczną, obiecuje być prawdziwym muzycznym wydarzeniem, dostarczającym niezapomnianych wrażeń wszystkim uczestnikom.

Jarmark Wielkanocny to czas, kiedy nasza społeczność łączy się, by razem cieszyć się nadchodzącymi świętami. To doskonała okazja, by na chwilę zwolnić w pędzie codziennych obowiązków i pozwolić sobie na moment radości i wspólnego świętowania. Warto więc zarezerwować sobie czas w nadchodzącą Niedzielę Palmową, by doświadczyć tej wyjątkowej atmosfery i być częścią naszej wspaniałej społeczności.


Opierając się na: UM Olkusz