Policja Olkusz: Nietrzeźwy na quadzie spowodował kolizję i stracił pojazd

Tragiczna lekcja na drodze wojewódzkiej: Nietrzeźwy kierowca quada w kolizji. Przypadek, który stał się przestrogą dla wszystkich użytkowników dróg.
- Nietrzeźwy 41-latek na quadzie spowodował kolizję.
- Badanie wykazało 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
- Policja zatrzymała prawo jazdy sprawcy i zabezpieczyła pojazd.
- Nowe przepisy przewidują surowsze kary za jazdę pod wpływem.
Na naszych drogach nie brakuje sytuacji, które powinny służyć za przestrogę dla innych. Jedną z nich jest niedawna kolizja spowodowana przez nietrzeźwego kierowcę quada, która miała miejsce na drodze wojewódzkiej nr 783 w miejscowości Pazurek. Mężczyzna, który zdecydował się wsiąść za kierownicę będąc w stanie upojenia alkoholowego, musiał się szybko przekonać, że takie decyzje niosą za sobą realne konsekwencje.
W wyniku zdarzenia, 41-letni mężczyzna najechał na tył skody, nie zachowując bezpiecznej odległości. Zdarzenie to szybko zostało zgłoszone policji, która na miejscu przeprowadziła badanie stanu trzeźwości uczestników. Wynik badania u kierowcy quada nie pozostawiał złudzeń 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W obliczu tak jednoznacznego dowodu, funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu prawa jazdy sprawcy oraz zabezpieczeniu pojazdu, co jest standardową procedurą w takich przypadkach.
Warto przypomnieć, że od 14 marca bieżącego roku obowiązują nowe, zaostrzone przepisy dotyczące prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu czy środków odurzających. Kierowcy, którzy zdecydują się złamać te zasady, muszą liczyć się z ryzykiem utraty swojego pojazdu na rzecz państwa, co jest jedną z najbardziej dotkliwych form kary.
Sytuacja, do której doszło niedaleko naszej miejscowości, powinna stanowić przestrogę dla wszystkich kierowców. Nie tylko ze względu na ryzyko utraty pojazdu, ale przede wszystkim z powodu potencjalnego zagrożenia dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że odpowiedzialność za kierownicą to nie tylko dbałość o własne bezpieczeństwo, ale także o bezpieczeństwo innych.
Na podst. Policja Olkusz
Ostatnie Artykuły

Ewa Błachnio wraca z nowym stand-upem i znów bierze na cel Polskę

Deszcz, słońce i 25 kilometrów - Niesułowice znów ruszyły na szlak

Na rynku w Wolbromiu ćwiczono ratowanie życia. Frekwencja zrobiła wrażenie

Tysiące na Pustyni Błędowskiej. Rowerowy weekend zyskał nową skalę

Biblioteka w Kluczach szykuje wakacje pełne zabawy i kolorów

Klucze ćwiczyły ratowanie życia. Na stadionie padły ważne instrukcje

Woda z Dłużca tylko po przegotowaniu. Sanepid wydał komunikat

W Olkuszu świętowano podwójny jubileusz „Kazika”. Wróciły szkolne historie

W Bukownie będą ćwiczyć ratowanie życia. Trening pokaże, jak reagować w kryzysie

Spider-Man wraca do Olkusza - Kino Zbyszek szykuje wakacyjne seanse

Mamma Mia! wraca na Rynek w Olkuszu - letnie kino pod gwiazdami

Książki wyszły z biblioteki i rozsiadły się po Olkuszu

Domowe słówka w bibliotece - dzieci weszły w rolę małych dekoratorów

Gwarkowie wrócili na obrazy - Olkusz nagrodził młodych twórców
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Olkuszu - kontakt, godziny, zgłoszenia chorób zakaźnych
- Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu - kontakt, adres, komisariaty
- Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu - adres, filie, godziny i karta biblioteczna
- Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury w Trzyciążu - kontakt, filie, godziny, karta biblioteczna
- Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Olkuszu - oferta, zapisy, kontakt
- Centrum Kształcenia Ustawicznego i Kształcenia Zawodowego w Olkuszu - oferta, zapisy, godziny
