Tydzień Bibliotek w Olkuszu zakończony pod patronatem burmistrza
W tegorocznym XXI Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek mieszkańcy mieli okazję uczestniczyć w serii inspirujących wydarzeń, które promowały czytelnictwo i kulturę w naszej społeczności. Pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie” olkuska Biblioteka Publiczna tętniła życiem, oferując różnorodne aktywności dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
  1. Powiatowy Konkurs Plastyczny „Zaczarowany Świat Baśni Braci Grimm”.
  2. Spotkanie autorskie z Wojciechem Cesarzem.
  3. Powiatowa Olimpiada Przedszkolaka z Języka Angielskiego.
  4. Spotkanie z Arturem Barcisiem.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy, zorganizowano liczne wydarzenia mające na celu promowanie czytelnictwa oraz aktywizację lokalnej społeczności. Tydzień rozpoczął Powiatowy Konkurs Plastyczny „Zaczarowany Świat Baśni Braci Grimm”. Konkurs ten skierowany był do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych i cieszył się dużym zainteresowaniem.

8 maja 2024 roku w Centrum Helen Doron w Olkuszu oraz w Bibliotece odbyła się Powiatowa Olimpiada Przedszkolaka z Języka Angielskiego. Wydarzenie to miało na celu promowanie nauki języka angielskiego wśród najmłodszych dzieci z przedszkoli z powiatu olkuskiego.

Nie zabrakło również wydarzeń dla młodzieży i dorosłych. 9 maja 2024 roku mieszkańcy mieli możliwość uczestniczenia w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Puchacz Piotr”, organizowanego wspólnie z Matematyka MathRiders Olkusz. Tego samego dnia, w czwartkowe popołudnie, odbyło się wyjątkowe spotkanie z Arturem Barcisiem, znanym aktorem filmowym, dubbingowym oraz reżyserem. To spotkanie zgromadziło tłumy w czytelni olkuskiej Biblioteki.

13 maja 2024 roku uczniowie klas trzecich z olkuskich szkół podstawowych mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Wojciechem Cesarzem – pisarzem, artystą grafikiem i zwolennikiem ekologii. Było to niezwykle inspirujące wydarzenie, które zachęciło młodych czytelników do zainteresowania się literaturą oraz tematami związanymi z ochroną środowiska.

W trakcie tygodnia odbyły się również różnorodne wystawy tematyczne, zajęcia edukacyjne oraz warsztaty, w których aktywnie uczestniczyli uczniowie i przedszkolaki. Dla seniorów zorganizowano cykliczne zajęcia „ABC Internetowego Seniora” oraz „Neurobik Akademia Umysłu Seniora”. W sobotę młodzi czytelnicy wzięli udział w warsztatach „Po Kodzie do Kłębka” oraz „Strefa Gier – Gry i Boty”.

XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek był czasem pełnym różnych wydarzeń, które przyciągnęły wielu mieszkańców do olkuskiej Biblioteki. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy do Biblioteki, której drzwi są zawsze szeroko otwarte.


Opierając się na: Urząd Miasta w Olkuszu