Nagrody rozdane w XXIII Powiatowym Konkursie Czytelniczym w Olkuszu
W minionym tygodniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w XXIII Powiatowym Konkursie Czytelniczym pod hasłem "Fantastyka wczoraj i dziś". To wydarzenie przyciągnęło młodych miłośników literatury z całego powiatu olkuskiego, którzy rywalizowali w tworzeniu literackich dzieł z gatunku fantastyki.
  1. Udział wzięło 21 uczniów z 14 szkół podstawowych.
  2. Patronat honorowy objął Starosta Olkuski.
  3. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród miało miejsce 17 maja.
  4. Wyróżniono najlepsze prace literackie.

Konkurs, który odbył się 17 maja, został zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Olkuszu we współpracy ze Szkołą Podstawową w Kluczach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Olkuski, co dodatkowo podkreśliło rangę tego literackiego przedsięwzięcia.

W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 21 uczniów z 14 różnych szkół podstawowych z powiatu olkuskiego. Jury, w którym zasiadły ekspertki z różnych filii Biblioteki Pedagogicznej, miało niełatwe zadanie, by wyłonić zwycięzców. W skład jury weszły: Krystyna Łętocha z PBW Filia w Myślenicach, Daria Wąs z PBW Filia w Olkuszu, Jowita Dybkowska również z PBW Filia w Olkuszu oraz Alicja Smółka z PBW Filia w Chrzanowie.

Najwyższe wyróżnienia przyznano następującym uczniom:

1 miejsce ex aequo: Oliwier Haratym ze Szkoły Podstawowej Nr 10 w Olkuszu (opiekun: Dorota Milka) oraz Aleksander Barakomski ze Szkoły Podstawowej w Kluczach (opiekun: Renata Zawisz).

2 miejsce: Marta Hołda ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Olkuszu (opiekun: Małgorzata Wróbel).

3 miejsce: Zofia Tomsia ze Szkoły Podstawowej w Żuradzie (opiekun: Mariola Zbieg).

Oprócz głównych nagród, jury przyznało także wyróżnienia dla prac, które wyróżniły się na tle pozostałych. Gratulacje dla wszystkich uczestników!

Na uroczystości wręczenia nagród obecni byli również przedstawiciele Powiatu Olkuskiego: Wicestarosta Rafał Czeladzki oraz Joanna Szatan-Kenderow, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa.

XXIII Powiatowy Konkurs Czytelniczy to wydarzenie, które nie tylko promuje czytelnictwo, ale także rozwija wyobraźnię młodych ludzi i zachęca ich do kreatywnego myślenia. Dzięki takim inicjatywom młodzież ma okazję do wykazania się swoimi zdolnościami literackimi oraz zdobycia cennych doświadczeń.


Wg inf z: Powiat Olkuski