Zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej podczas wakacji
W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym, mieszkańcy muszą przygotować się na zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Zmiany te mają na celu dostosowanie kursów do mniejszego zapotrzebowania wynikającego z przerwy w nauce szkolnej.
  1. Zmiany dotyczą wybranych linii autobusowych.
  2. Nowe rozkłady obowiązują od 24 czerwca do 31 sierpnia.
  3. Specjalne rozkłady dla dni roboczych wolnych od nauki szkolnej.
  4. Pozostałe linie bez zmian w dni robocze.

Od 24 czerwca do 31 sierpnia, w związku z rozpoczęciem wakacji, niektóre linie autobusowe będą kursować według nowego rozkładu. Dotyczy to dni roboczych, kiedy to uczniowie mają przerwę od zajęć szkolnych.

Autobusy linii BP, 460, 465, 466, 470, 472, 473, 474, 475 oraz 475/2 będą kursować według specjalnych rozkładów na dni robocze wolne od nauki szkolnej. To oznacza, że jeśli planujesz podróż tymi liniami, warto zapoznać się z nowymi godzinami odjazdów, aby uniknąć niespodzianek.

Pozostałe linie autobusowe, które nie zostały wymienione, będą realizować kursy zgodnie z dotychczasowym harmonogramem na dni robocze. Warto jednak być czujnym na ewentualne zmiany, które mogą się pojawić w komunikacji miejskiej w tym okresie.

Zmiany te mają na celu optymalizację kursów autobusów w czasie, kiedy mniej osób korzysta z komunikacji miejskiej. Dzięki temu pasażerowie mogą liczyć na bardziej efektywną obsługę, dostosowaną do aktualnych potrzeb.

Informujemy również, że te zmiany są wprowadzane co roku, aby dostosować ofertę komunikacyjną do sezonowych zmian w liczbie pasażerów. Dostosowanie rozkładów jazdy w wakacje jest niezbędne, aby zapewnić płynność i efektywność transportu miejskiego.


Wg inf z: ZKGKM w Olkuszu