Koniec roku szkolnego w Olkuszu: uczniowie rozpoczęli wakacje
Po roku intensywnej nauki, uczniowie wreszcie mogą cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem. Zakończenie roku szkolnego w Olkuszu było pełne emocji, nagród i życzeń na nadchodzące wakacje.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Olkuszu

Na zakończenie roku szkolnego w Olkuszu wszyscy czekali z niecierpliwością. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 2 zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele władz miasta. W trakcie uroczystości, tradycyjnie wręczano świadectwa, nagrody i gratulacje nie tylko dla uczniów, ale także dla ich rodziców.

Anna Górka, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Fryderyka Chopina, serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych. Następnie do zgromadzonych przemówił Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, który złożył życzenia zarówno uczniom, jak i nauczycielom. – „Na ten dzień z utęsknieniem czekali wszyscy uczniowie. Po roku pracy i wytężonej nauki zasłużyliście na dwa miesiące odpoczynku. Życzę Wam z całego serca, aby ten czas upłynął Wam radośnie i przede wszystkim bezpiecznie. Niech wakacyjne wyjazdy i wędrówki odkryją przed wami piękno naszego kraju, a zagraniczne wyprawy przyniosą nowe ciekawe doświadczenia. Nauczycielom, pracownikom administracyjnym i całej szkolnej społeczności życzę pięknych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!” – mówił burmistrz.

Przedstawiciele władz i organizacji wśród gości

Na uroczystości nie zabrakło również innych ważnych gości. Wśród nich znaleźli się wiceburmistrz Marcin Wiercioch, Paweł Czarnota – dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji oraz radni Rady Miejskiej, na czele z przewodniczącym Grzegorzem Grucą. Obecni byli także przedstawiciele związków zawodowych, organizacji i rodziców, którzy przekazali uczniom i nauczycielom ciepłe słowa na nadchodzące wakacje.

Wręczanie świadectw i nagród – najważniejszy moment uroczystości

Po przekazaniu sztandaru nowemu pocztowi sztandarowemu, nadszedł czas na najbardziej wyczekiwaną część uroczystości – wręczanie świadectw i nagród. W tym roku szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Kolorowych świadectw”, co oznaczało, że poza tradycyjnymi świadectwami z biało-czerwonym paskiem, uczniowie otrzymali także świadectwa z paskami w różnych kolorach. Te kolorowe paski miały symbolizować docenienie pozytywnej postawy, zaangażowania i osiągnięć w różnych dziedzinach, nie tylko w nauce.

Świadectwa wręczali burmistrz Roman Piaśnik, dyrektor Anna Górka oraz wychowawcy. Dodatkowo, uczniowie otrzymali upominki od Rady Rodziców, Zarządu Osiedla Pomorzany i radnej Katarzyny Kamionki. To była chwila pełna radości i dumy zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców.

Artystyczne podsumowanie roku szkolnego

Po części oficjalnej, uczniowie zaprezentowali swoje talenty w ciekawym programie artystycznym. Występy zakończyła piosenka „Dzisiaj czas żegnać Was”, a na koniec wszyscy zrobili sobie wspólne zdjęcie. Na górnym holu szkoły wyświetlany był film, który podsumowywał osiem lat nauki tegorocznych absolwentów. Można było także zobaczyć, jak zmieniała się szkoła, która w ostatnim czasie przeszła termomodernizację.

Tak zakończył się rok szkolny, a uczniowie pełni nadziei i radości rozpoczęli wakacje, które z pewnością dostarczą im wielu niezapomnianych przeżyć.


Według informacji z: Urząd Miasta w Olkuszu