Defibrylator przy Domu Dziecka w Olkuszu dostępny dla każdego mieszkańca

Nowoczesne urządzenie ratujące życie stanęło tuż przy Domu Dziecka w Olkuszu. Dzięki niemu każdy mieszkaniec może stać się bohaterem w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia!
- Defibrylator AED dostępny dla mieszkańców Olkusza przy Domu Dziecka Dworek Marzeń”
- Zaangażowanie lokalnych władz i apel o świadomość mieszkańców Olkusza
Defibrylator AED dostępny dla mieszkańców Olkusza przy Domu Dziecka Dworek Marzeń”
Na terenie Domu Dziecka Dworek Marzeń” przy ulicy Żuradzkiej w Olkuszu pojawiło się niezwykle ważne urządzenie defibrylator AED. To sprzęt, który potrafi przywrócić pracę serca w krytycznych momentach zatrzymania akcji serca. Co istotne, jest on ogólnodostępny i zaprojektowany tak, by każdy, nawet bez specjalistycznego przeszkolenia, mógł go użyć dzięki jasnym instrukcjom głosowym i wizualnym.
To krok milowy w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa nie tylko podopiecznych placówki, ale także wszystkich mieszkańców okolicy. Urządzenie zostało odpowiednio oznakowane, co ułatwia jego szybkie odnalezienie w nagłych przypadkach.
Zaangażowanie lokalnych władz i apel o świadomość mieszkańców Olkusza
Dyrektor Domu Dziecka Dworek Marzeń”, Dominika Sobera Goc, podkreśla wagę tego przedsięwzięcia:
Bezpieczeństwo nas wszystkich jest najważniejsze! Składamy serdeczne podziękowania dyrektorowi Zarządu Drogowego Pawłowi Pacuniowi za zamontowanie znaku informacyjnego, który ułatwia szybkie odnalezienie defibrylatora w sytuacjach nagłych. Na czele ze Starostą Bogumiłem Sobczykiem, Członkami Zarządu Powiatu oraz Radnymi Rady Powiatu dokładamy wszelkich starań, aby dbać o Wasze bezpieczeństwo. Prosimy udostępniajcie tę informację na swoim Facebooku! Im więcej osób się o tym dowie, tym większa szansa na uratowanie czyjegoś życia.”
Wspólne działania władz powiatowych oraz placówki pokazują, jak ważna jest współpraca na rzecz ochrony zdrowia i życia mieszkańców. Zachęcamy wszystkich do poznania lokalizacji defibrylatora oraz zasad jego obsługi to wiedza, która może uratować życie w nieoczekiwanym momencie.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Olkuszu
Ostatnie Artykuły

Majówka zmienia rozkład autobusów. ZKGKM podał plan na trzy dni

Kuźnica Błędowska wraca do rozkładu. Autobusy znowu dojadą do pętli

Linia SŁ nadal jedzie objazdem – skrzyżowanie wciąż poza ruchem

Rajd rowerowy sparaliżuje centrum Olkusza. Autobusy pojadą z opóźnieniem

Czas niedomknięty w Olkuszu - fotografia, która zaczęła się od jednego aparatu

Kolekcjonerskie hologramy do legitymacji szkolnej – skąd ich popularność?

Przedszkolaki z Olkusza pobiegły po podium w jubileuszowej spartakiadzie

Ponad 2 promile i dzieci w aucie - kolizja na skrzyżowaniu w Olkuszu

Olkusz wraca na korty - sezon w Czarnej Górze startuje 1 maja

Wiedza o powietrzu przyniosła nagrody. W Olkuszu wybrano laureatów

Młodzi artyści dali popis w Kluczach. Jury miało trudny wybór

W Papierniku zabrzmi muzyka na żywo. Dzieci wejdą w nią od pierwszych taktów

Młodzi artyści z Kluczów błysnęli na scenie. Rozdano nagrody i wyróżnienia

