Policyjna lekcja bezpieczeństwa wakacyjnego dla przedszkolaków w Olkuszu

Wakacje to czas radości, ale też wielu niebezpieczeństw, zwłaszcza dla najmłodszych. Policjanci z Olkusza postanowili przypomnieć dzieciom, jak ważne jest zachowanie ostrożności podczas letnich przygód. Ich wizyta w Uniwersytecie Przedszkolaka okazała się pełna emocji i cennych lekcji.
- Spotkanie z policją w Uniwersytecie Przedszkolaka w Olkuszu pełne ważnych wskazówek
- Akcja Bezpieczne Wakacje 2025 w Olkuszu nabiera tempa
Spotkanie z policją w Uniwersytecie Przedszkolaka w Olkuszu pełne ważnych wskazówek
4 lipca 2025 roku funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego olkuskiej komendy odwiedzili maluchów uczęszczających do Uniwersytetu Przedszkolaka. Celem wizyty było uświadomienie dzieciom, jak bezpiecznie spędzać wakacje – zarówno na drodze, jak i nad wodą. Policjanci tłumaczyli najmłodszym zasady poruszania się po ulicach oraz podkreślali, jak istotne jest zachowanie rozwagi podczas zabaw w pobliżu zbiorników wodnych.
Dzieci wykazały się dużym zainteresowaniem i chętnie dzieliły swoimi doświadczeniami oraz pytaniami. Spotkanie było nie tylko edukacyjne, ale również pełne pozytywnej energii i zaangażowania ze strony wszystkich uczestników.
Akcja Bezpieczne Wakacje 2025 w Olkuszu nabiera tempa
Wizyta w Uniwersytecie Przedszkolaka to jedna z wielu inicjatyw realizowanych przez olkuską Policję w ramach akcji “Bezpieczne Wakacje 2025”. Funkcjonariusze regularnie organizują prelekcje i spotkania profilaktyczne, które mają na celu zwiększenie świadomości najmłodszych oraz ich opiekunów na temat zagrożeń czyhających podczas letniego wypoczynku.
Dzięki takim działaniom dzieci lepiej rozumieją, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, co przekłada się na mniejszą liczbę wypadków i nieprzyjemnych zdarzeń w okresie wakacyjnym. Policja zachęca rodziców do aktywnego udziału w tych przedsięwzięciach oraz do rozmów z dziećmi o tym, jak dbać o siebie podczas zabawy i podróży.
Na podstawie: KPP w Olkuszu
Ostatnie Artykuły

W Zadrożu śmieci zniknęły z poboczy, a mieszkańcy wrócili do domów z drzewkami

Karny dreszczowiec w Olkuszu - SP 9 w finale wojewódzkim

Sąd ustanowił kuratora dla nieznanego wierzyciela w sprawie działki w Starym Bukownie

Wolbrom połączy patriotyczny marsz z hołdem dla strażaków

Sąd wyznaczył kuratora dla nieznanego wierzyciela w sprawie działki w Starym Bukownie

Szkoła z Jaroszowca w elitarnej edycji projektu Dziecko z Pasją

Gala, teatr i Baczyński – IV LO w Olkuszu pokazało dzień otwarty z rozmachem

Majówka na dwóch kółkach - Olkusz rusza w rodzinny rajd 🚴♀️

Rodzinne Rozgrywki Sportowe w Olkuszu rozgrzały halę i szykują finał w Rabsztynie

Sztoła znów czeka na ludzi z workami i rękawicami przed wiosennym sprzątaniem

Wolbromskie sołectwa dostały wiosenne sadzonki do wspólnych nasadzeń

Po pożarze w Bukownie gmina szuka wyposażenia dla starszego mieszkańca

W Olkuszu biblioteka zamieniła się w wiosenny ogród opowieści i zabawy

