Pasja i adrenalina w Olkuszu strażacy uczą pierwszej pomocy i pokazują sprzęt

W Olkuszu rozbrzmiały syreny, a emocje sięgały zenitu! Strażacy z Komendy Powiatowej PSP pokazali, jak pasja i profesjonalizm idą w parze, ucząc młodych mieszkańców ratowania życia i obsługi sprzętu ratowniczego. To dopiero początek fascynującego cyklu spotkań z lokalnymi bohaterami.
- Strażacy z Olkusza zachwycili podczas wyjątkowego spotkania
- Olkuszanie mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy
Strażacy z Olkusza zachwycili podczas wyjątkowego spotkania
W miniony dzień w Olkuszu odbyło się niezwykłe wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przybyli do lokalnej społeczności, by podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Ich opowieści o codziennych wyzwaniach oraz odpowiedzialności związanej z tym zawodem przyciągnęły uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Największe zainteresowanie wzbudziła praktyczna część spotkania – szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Uczestnicy mieli okazję poznać zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) oraz zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym podczas ratowania życia. Taka forma nauki okazała się nie tylko pouczająca, ale także bardzo angażująca.
Olkuszanie mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy
Po teorii przyszedł czas na praktykę – strażacy zaprosili wszystkich do obejrzenia wozu bojowego i zaprezentowali narzędzia używane na co dzień w ich pracy. Dla najmłodszych uczestników przygotowano wyjątkową atrakcję – możliwość samodzielnego chwycenia za strażacki wąż i poczucia emocji towarzyszących prawdziwym akcjom ratunkowym.
W upalny dzień pełen wrażeń dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale również zdobyły cenne umiejętności, które mogą kiedyś uratować życie. Organizatorzy dziękują strażakom za ich zaangażowanie i pasję, które sprawiły, że spotkanie było tak wyjątkowe.
To jednak nie koniec projektu „Pasjonaci są wśród nas”. Już niedługo kolejna odsłona – tym razem z udziałem lokalnego pszczelarza, który podzieli się swoją fascynującą pasją i wiedzą o świecie pszczół.
Projekt objęty jest honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, Pana Romana Piaśnika. Patronat medialny sprawują Gazeta Olkuska oraz Przegląd Olkuski, a partnerem i sponsorem przedsięwzięcia jest firma FIBER.
Na podstawie: Biblioteka Olkusz
Autor: krystian