Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Taniec może być sztuką, sportem albo czystą zabawą – ludzie wiedzą o tym od zawsze i bogactwo form tańca nie zna granic. Od ludowych, przez latynoskie, po nowoczesne. Ostatnio coraz więcej osób zapisuje się na zajęcia i warsztaty z różnych stylów tańca. Sprawdź, które z nich są teraz na topie.

1. Salsa – latynoska gorączka

Tańce towarzyskie, zwłaszcza latynoamerykańskie, zawsze cieszyły się dużą popularnością. Oprócz form turniejowych, istnieje duża grupa tak zwanych tańców użytkowych. Należy do niej salsa, bardzo różnorodny styl o wielu odmianach. Początkowo salsę tańczyło się w parach, ale można uczyć się jej także w wersji solo. To karaibski taniec rozrywkowy, wyróżnia się energicznym rytmem i płynnym ruchem bioder. Salsa świetnie sprawdza się na gorących, letnich imprezach rodem z roztańczonej Kuby.

2. Bachata – romantyzm z Dominikany

Bachata to kolejny rodzaj latynoamerykańskiego tańca użytkowego. Jest to zarazem styl romantycznej, sentymentalnej muzyki, który powstał na Dominikanie. Taniec w swojej formie także nawiązuje do tematyki miłosnej – tańczy się go w parze, bardzo blisko. Są trzy typy bachaty – podobna do cha-chy i szybka dominicana, jej prostsza wersja moderna oraz wolniejsza, zmysłowa bachata sensual. Wszystkie odmiany tego tańca bazują na intymnej relacji partnerów, przez co niektórzy uważają bachatę za nieobyczajną.

3. Dancehall – kobiecy urok i męska siła

Dancehallu już jakiś czas temu zyskały dużą popularność jako ekspresyjny i seksowny taniec dla kobiet. Pochodzi ze słonecznej Jamajki i jest pełny pozytywnej energii – to połączenie gibkości ciała z mocnym ruchem. Na zajęcia z dancehallu przychodzą kobiety, które chcą poczuć się silne i atrakcyjne, a także zabawić się i spalić trochę kalorii. W końcu jest to taniec wyjątkowo intensywny. Mężczyźni również ćwiczą dancehall, ale w wersji bardziej agresywnej, zbliżonej nieco do hip-hopu.

4. Pole dance – z klubów na areny sportowe

Taniec na rurze jeszcze do niedawna kojarzył się z rozrywką dla dorosłych, ale od pewnego czasu ten styl zyskał rangę prawdziwej dyscypliny sportowej. Profesjonalny pole dance też jest zmysłowy i momentami prowokujący, ale ma więcej wspólnego z gimnastyką artystyczną. Akrobacje na rurze wyglądają imponująco i wymagają z jednej strony dużej siły, a z drugiej – lekkości ruchu. W ostatnich latach powstało mnóstwo szkół sportowego tańca na rurze, regularnie odbywają się też mistrzostwa pole dance na światowym szczeblu.

5. Salsation – emocjonująca mieszanka

Salsation to nowe połączenie tańca z elementami fitness. Nazwa pochodzi od hiszpańskich słów salsa i sensation, czyli sos i uczucie, które najlepiej oddają charakter tej formy. Mówiąc ogólnie, jest to kombinacja energicznych tańców takich jak salsa, afro czy reggaeton z treningiem funkcjonalnym. Choreografie układa się pod teksty piosenek, bo przekaz liryczny jest tutaj równie ważny jak sam ruch – główną rolę grają emocje. Zajęcia salsation przypominają trochę zumbę – uczestnicy uczą się sekwencji na bieżąco, tańcząc razem z instruktorem.

Taniec zawsze jest w modzie, zmieniają się tylko jego rodzaje. Bez wątpienia należy do najchętniej wybieranych form aktywności sportowo-rekreacyjnej, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. O tym, co popularne i na topie, pisze blog 8naj.pl – zajrzyj po więcej ciekawostek na rozmaite tematy.

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.