Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

O bezpieczeństwie z przedszkolakami

Dzisiaj (4 kwietnia br.) policjantka profilaktyki z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu , gościła w przedszkolu Minilandia w Olkuszu. Mundurowa rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zawodzie policjanta. Spotkanie z przedszkolakami odbyło się w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo”.

W czasie wizyty policjantki w przedszkolu, dzieci wysłuchały wielu cennych porad dotyczących bezpieczeństwa m.in. jak poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jak korzystać z przejść dla pieszych i chodników. Policjantka rozmawiała o sposobach unikania zagrożeń i o zachowaniach w kontakcie z osobą nieznajomą. Przypomniała o ważnych numerach alarmowych i sytuacjach w jakich należy z nich korzystać.

Spotkanie z przedszkolakami cieszyło się dużym zainteresowaniem o czym świadczyły niekończące się pytania maluchów. Wielu z nich deklarowało, że w przyszłości wstąpi w szeregi policji.

Wizyta u maluchów zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem a każde dziecko otrzymało kolorowankę i dyplom z odbitkami własnych linii papilarnych.