Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

20 kwietnia (piątek) o godz. 18.00 w Osiedlowym Klubie "Przyjaźń" odbędzie się promocja książki "Emalia to tylko szkło" będącej końcowym efektem stypendium twórczego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rok 2017. W grudniu ubiegłego roku odbyło się sześć pokazów performansu site-specific "Emalia to tylko szkło" na terenie Olkuskiej Fabryki Naczyń Emaliowanych.

W publikacji znalazły się cztery teksty dotyczące: Petera Westena, Zespołu Szkół Zawodowych przy OFNE, Starego i Nowego Placu Fabrycznego, a także tekst analizujący Olkuską Fabrykę Naczyń Emaliowanych wg kategorii nie-miejsca pamięci i miejsca mimo wszystko. Do książki została dołączona płyta z zapisem rozmów, zdjęciami oraz dokumentacją wideo.

Zapraszam na spotkanie, podczas którego odbędzie się pokaz filmu dokumentującego performans oraz rozmowa o publikacji. Książkę będzie można bezpłatnie pobrać po spotkaniu.

Publikacje będą również dostępne w Punkcie Informacji Turystycznej w Olkuszu.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.