Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Serce Olkusza – zabytkowy rynek – znowu zabiło mocniej! Wszystko za sprawą największej zimowej atrakcji w Gminie Olkusz – lodowiska. W niedzielę podczas oficjalnego otwarcia ślizgawki setki mieszkańców rozpoczęły sezon łyżwiarski. Wstęp i wypożyczenie łyżew tego dnia były bezpłatne. Rozświetlona w centrum miasta iluminacja wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.

Otwarcie lodowiska

- Popularność lodowiska przerosła nasze największe oczekiwania, dlatego też zapadła decyzja o jego kontynuacji w tym roku. W imieniu własnym i burmistrza Romana Piaśnika życzę wszystkim mieszkańcom i gościom wspaniałego sezonu oraz mnóstwa radości podczas organizowanych na lodowisku imprez – powitała tłum zastępca burmistrza Olkusza Bożena Krok.

Otwarcie lodowiska

Największą atrakcją popołudnia był występ profesjonalnych łyżwiarzy z grupy Walley Ice Story. Joanna Zając, Jan Mościcki i Maciej Litwin. Zapierające dech w piersiach pokazy rewiowe były rozgrzewką przed tym, co czekało na amatorów łyżwiarstwa później. W specjalnie przygotowanych zabawach i animacjach można było spróbować swoich sił. Za efekty nagradzał wszystkich słodyczami i gadżetami promocyjnymi Olkusza Święty Mikołaj. Do późnych godzin wieczornych łyżwiarze bawili się na dyskotece na lodzie.

Otwarcie lodowiska

To nie koniec atrakcji, jakie przygotowała Gmina Olkusz na lodowisku. 6 grudnia to oczywiście czas na „Mikołajki na lodzie”. Podczas Wigilii 17 grudnia również będzie można bezpłatnie pojeździć na łyżwach w sercu Olkusza. Podobnie jak w zeszłym roku, na lodowisku zorganizowana będzie zabawa sylwestrowa, a na rynku mieszkańcy wspólnie powitają Nowy Rok 2018. Planowane są również zabawy karnawałowe i bezpłatna szkółka łyżwiarska.

Otwarcie lodowiska

Lodowisko czynne będzie do końca lutego przez siedem dni w tygodniu od 9:00 do 21:00. Od poniedziałku do piątku między 9:00 a 14:00 z lodowiska korzystają bezpłatnie uczniowie z olkuskich szkół w ramach zajęć wychowania fizycznego. Przerwa techniczna jest zaplanowana od godz. 14:00 do 15:00 we wszystkie dni tygodnia.

Otwarcie lodowiska

Korzystanie z lodowiska wiązać się będzie z następującymi opłatami:

 • dla osoby dorosłej: 8,00 zł brutto/wejście
 • dla dzieci i młodzieży szkolnej poza zajęciami szkolnymi - 7,00 zł brutto/wejście
 • dla emerytów, rencistów - 6,00 zł brutto/ wejście
 • dla dzieci i młodzieży szkolnej (za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej) w czasie ferii zimowych ze szkól z terenu Miasta i Gminy Olkusz 9:00 –14:00 - 5,00 zł brutto/ wejście
 • wypożyczenie jednej pary łyżew na jedno wejście na lodowisko - 7,00 zł brutto
 • wypożyczenie jednej pary łyżew na jedno wejście na lodowisko w ramach zajęć lekcyjnych – 4,00 zł brutto
 • ostrzenie pary łyżew (własności osoby prywatnej) - 10,00 zł brutto
 • bilet rodzinny (2 dzieci + rodzice) – 18,00 zł brutto/ wejście
 • bilet dla rodziny posiadającej Kartę Dużej Rodziny 20,00 zł brutto/wejście
 • Karnet: 10 wejść normalny: 70,00 zł brutto, ulgowy: 42,00 zł brutto
 • Karnet: 20 wejść normalny: 130,00 zł brutto, ulgowy: 80,00 zł brutto
 • Wypożyczenie korektorów czy figurek do nauki jazdy na łyżwach bez opłat

Zupełnie za darmo z lodowiska mogą korzystać uczniowie z terenu Miasta i Gminy Olkusz w ramach zajęć szkolnych. W czasie przerwy świątecznej oraz w ferie zimowe wykwalifikowani instruktorzy poprowadzą bezpłatną szkółkę jazdy na łyżwach. Na Srebrnej Tafli planowana jest także organizacja m.in. sylwestra.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.