Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Francuzka młodzież z wizytą w KPP Olkusz

Młodzież z Francji wraz z opiekunami odwiedziły dzisiaj mury olkuskiej komendy. Podczas spotkania mieli możliwość przyjrzeć się z bliska codziennej pracy funkcjonariuszy oraz obejrzeć sprzęt wykorzystywany w polskiej Policji.

Dzisiaj (17.10.18 r.) grupa młodych Francuzów ze szkoły mundurowej z regionu Franche – Comté, odwiedziła olkuską komendę. Niecodzienna wycieczka była możliwa dzięki wymianie młodzieży zorganizowanej przez Zespół Szkół nr 1 w Bukownie. Było to kolejne już spotkanie młodzieży z tego kraju w naszej jednostce. Policjantka profilaktyki Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu oprowadziła młodzież po budynku i zapoznała ich ze specyfiką i charakterystyką pracy polskiej policji, opowiedziała im czym zajmują się poszczególne wydziały, zespoły i sekcje, jakie znajdują się w komendzie. Wizyta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Jedną z atrakcji był pokaz tresury policyjnego psa służbowego oraz prezentacja radiowozu. Młodzież zapoznała się z pracą policjantów Ruchu Drogowego, jak również wymieniła się z nimi różnicami w obowiązujących przepisach drogowych. Ciekawym punktem programu był pokaz zabezpieczania śladów przeprowadzony przez technika kryminalistyki. Policjant pokazał uczniom, w jaki sposób można zabezpieczyć ślady na miejscu zdarzenia i wykorzystać je w identyfikacji sprawców przestępstw. Następnie dzielnicowy, zaprezentował młodzieży sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Każdy z uczestników mógł przymierzyć policyjne wyposażenie i poczuć się jak prawdziwy policjant. W czasie zwiedzania budynku policjantka omówiła charakterystykę służby oficera dyżurnego i jego zastępcy, który kieruje pracą wszystkich funkcjonariuszy zarówno komendy, jak i podległych komisariatów. Młodzi goście mogli również zobaczyć pomieszczenia dla osób zatrzymany. Na zakończenie wizyty policjanci zaprezentowali działanie narkogogli każdy uczestnik mógł przekonać się jak narkotyki wpływają na postrzeganie otoczenia.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.