Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Wypadek śmiertelny w miejscowości Krze

Policjanci z olkuskiej komendy wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło na dk 94 w miejscowości Krze. 31-letni mężczyzna znajdujący się na nieoświetlonej drodze został potrącony przez kierowcę Iveco. Najprawdopodobniej pieszy nie miał żadnych elementów odblaskowych. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

Do wypadku doszło wczoraj wieczorem (16.10.18 r.), na dk 94 w miejscowości Krze. Jak wstępnie ustalili, policjanci na prostym odcinku drogi pod jadący pojazd marki Iveco wtargnął pieszy. W miejscu zdarzenia droga nie była oświetlona, a mężczyzna poruszał się po zmroku, poza obszarem zabudowanym najprawdopodobniej bez żadnych elementów odblaskowych. 31-latek w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Teraz policjanci będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Policjanci przypominają o obowiązku noszenie odblasków przez osoby, które poruszają się po zmroku po drodze poza obszarem zabudowanym. Przepis wszedł w życie 31 sierpnia 2014. Choć jego nieprzestrzeganie grozi mandatem do 500 zł, to przede wszystkim ma on na celu wyeliminowanie takich tragicznych zdarzeń.