Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Wypadek śmiertelny w miejscowości Krze

Policjanci z olkuskiej komendy wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło na dk 94 w miejscowości Krze. 31-letni mężczyzna znajdujący się na nieoświetlonej drodze został potrącony przez kierowcę Iveco. Najprawdopodobniej pieszy nie miał żadnych elementów odblaskowych. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

Do wypadku doszło wczoraj wieczorem (16.10.18 r.), na dk 94 w miejscowości Krze. Jak wstępnie ustalili, policjanci na prostym odcinku drogi pod jadący pojazd marki Iveco wtargnął pieszy. W miejscu zdarzenia droga nie była oświetlona, a mężczyzna poruszał się po zmroku, poza obszarem zabudowanym najprawdopodobniej bez żadnych elementów odblaskowych. 31-latek w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Teraz policjanci będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Policjanci przypominają o obowiązku noszenie odblasków przez osoby, które poruszają się po zmroku po drodze poza obszarem zabudowanym. Przepis wszedł w życie 31 sierpnia 2014. Choć jego nieprzestrzeganie grozi mandatem do 500 zł, to przede wszystkim ma on na celu wyeliminowanie takich tragicznych zdarzeń.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.