Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie zaprasza przedstawicieli małopolskich NGOs i instytucji odpowiedzialnych za koordynację pracy wolontariuszy do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu "ABC zarządzania wolontariatem" które odbędzie się dnia 9 listopada 2018r. w Wadowicach o godz: 9:00-16:00.
Adresaci szkolenia:
Szkolenie dedykowane jest koordynatorom, którzy na co dzień współpracują z wolontariuszami w organizacjach pozarządowych oraz instytucjach, które zgodnie z prawem mogą korzystać ze świadczeń wolontariuszy. Szkolenie będzie szansą na zgłębienie wiedzy, wymianę doświadczeń i inspirację dla doświadczonych koordynatorów oraz poznanie zasad zarządzania wolontariuszami dla osób rozpoczynających współpracę z wolontariuszami.
Tematyka:
Aspekty prawne wolontariatu, rekrutacja i budowanie zespołu wolontariuszy, motywowanie i
nagradzanie, rozwiązywanie sytuacji konfliktowych
1. Pakiet podstawowy – czyli co KAŻDY powinien wiedzieć o wolontariacie:

  • Definicja wolontariatu
  • Rodzaje wolontariatu
  • Aspekty prawne wolontariatu zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie – obowiązki Korzystającego
  • Prawa i obowiązki wolontariusza

2. Przygotowanie placówki do współpracy z wolontariuszami:

  • Moja organizacja a Indywidualny Program Wolontarystyczny
  • Jak zbudować zespół wolontariuszy – metody/kanały rekrutacji, ogłoszenie rekrutacyjne
  • Niepisany kontakt oczekiwań

3. Moja organizacja – Przyjazna Wolontariuszom??

  • Jak motywować i nagradzać wolontariusza, by został z nami jak najdłużej
  • Kryteria Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom
  • Diagnoza i karta naprawcza

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego
Warunki Szkolenia:
Każdy uczestnik otrzyma materiały dydaktyczne, certyfikat oraz poczęstunek. O przyjęciu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Ilość dostępnych miejsc: 14. Dokładne miejsce szkolenia zostanie podane osobom, które zakwalifikują się na szkolenie.
Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do dnia 4 listopada 2018 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
UDZIAŁ W SZKOLENIU JEST BEZPŁATNY.
Więcej informacji w załącznikach.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.