„Zajączki” i „Misie” z wizytą w olkuskiej komendzie

Komendę Powiatową Policji w Olkuszu odwiedziły dzieci chcące poznać pracę policjantów. Młodzi goście przybyli z Przedszkola w Gołaczewach. Podczas pobytu w komendzie dzieciaki dowiedziały się nie tylko jak policjanci pełnią służbę, ale także jak radzić sobie z niebezpieczeństwami, z jakimi mogą się spotkać w domu, przedszkolu czy podczas zabawy.

Dzisiaj w olkuskiej komendzie zawitali mali goście z przedszkola w Gołaczewach. Grupa „Misiów”i „Zajączków” wzięła udział w specjalnych zajęciach poświęconych bezpieczeństwu. Maluchy bardzo chętnie słuchały i odpowiadały na pytania stróżów prawa. Funkcjonariusze zaprezentowali milusińskim film opowiadający o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania. Teraz z pewnością będą się stosować do podanych w filmie wskazówek aby być bardziej bezpiecznym. Później najmłodsi mogli zobaczyć jak wygląda codzienna praca policjanta i jak działa sprzęt użytkowany przez nich w ich codziennej służbie. Dzieci chętnie przymierzały elementy umundurowania. Dużo emocji wzbudził technik kryminalistyki, który pokazał jak zabezpiecza się różnego rodzaju ślady oraz w jaki sposób i dlaczego pobiera się odciski linii papilarnych. Każde dziecko otrzymało własne odciski palców. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć również pokój przesłuchań z lustrem weneckim. Jak się okazało wśród odwiedzających jest wielu kandydatów na przyszłych funkcjonariuszy! Na zakończenie wizyty uczniowie mogli usiąść w radiowozie, co sprawiło im wielką frajdę. W nagrodę za udział w zajęciach każdy otrzymał odblask. Spotkanie z dziećmi zostało zrealizowane w ramach kampanii MSWIA „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.