Uwaga kierowcy! Na drogach ślisko i niebezpiecznie

Niska temperatura, opady marznącego śniegu powodują, że na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Lód, który miejscami występuje na drodze, bardzo utrudnia jazdę. W takich warunkach łatwo o wypadek.

Okres zimowy to trudny czas zarówno dla kierowców jak i pieszych. Pierwsze opady śniegu i marznący deszcz często bywają sprawdzianem umiejętności. Zwłaszcza wtedy kierowcy muszą mierzyć się trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Jak niebezpiecznie może być na drodze, o tym przekonał się wczoraj m.in. kierowca peugeota, który nie dostosował prędkości do panujących warunków i uderzył w znak ograniczenia prędkości. Na szczęście nie poniósł on poważnych obrażeń.

Podobna sytuacja miała miejsce w Podlesiu. Kilka minut po godzinie 6 policjanci z olkuskiej komendy otrzymali informację o kolejnym zdarzeniu drogowym. Jak się okazało 35-latka, która kierowała fiatem pandą, straciła panowanie nad pojazdem, dachowała i wpadła do rowu. Do szpitala w Olkuszu została przewieziona pasażerka fiata. Na szczęście, obrażenia kobiety nie były na tyle poważne, że nie wymagała ona hospitalizacji.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Zwłaszcza wtedy, gdy panują trudne warunki atmosferyczne.

Szczególną ostrożność należy zachować na wzniesieniach, dolinach, mostach, wiaduktach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych. W tych miejscach droga często bywa oblodzona.

Apelujemy również do pieszych, by nosili elementy odblaskowe. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będą lepiej widoczni dla nadjeżdżającego kierowcy.