Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Powiatowy konkurs wiedzy o HIV/AIDS pod hasłem „Nadal mam czas rozmawiać” odbył się w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olkuszu 10 grudnia 2018 roku.
Konkurs skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu olkuskiego zorganizowany był po raz VII przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Olkuszu i Starostwo Powiatowe w Olkuszu, w ramach realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS oraz wspierania społecznej kampanii edukacyjnej promującej dialog międzypokoleniowy o zdrowiu #mamczasrozmawiac koordynowanej przez Krajowe Centrum ds. AIDS.
Głównym celem konkursu jest wzbogacenie wiedzy na temat zdrowego stylu życia, sposobów zapobiegania zakażeniom HIV i zachorowaniom na AIDS, promowanie asertywnych zachowań w sytuacjach ryzykownych oraz kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec żyjących
z HIV i chorych na AIDS.
Laureatami I miejsca zostali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu – Wojciech Banyś i Jakub Kozicki, miejsce II zdobyła drużyna z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu – Emilia Jurczyk i Katarzyna Leśniak, a III miejsce zajęły uczennice z II Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu – Zuzanna Lubaszka i Zuzanna Kaplita

fot. Roman Głowacki


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.